08.10.2018

SKB Suwałki. Michał Sobolewski niespodziewanym młodzieżowym mistrzem Polski w deblu

Trzech zawodników reprezentowało SKB Suwałki w rozegranych w białostockim Centrum Badmintona mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców. Najlepiej spisał się najstarszy z nich, Michał Sobolewski.

Suwalczanin, podopieczny Jerzego Dołhana i występujący z nim w duecie Adam Szolc z Hubertusa Zalesie Górne najpierw pokonali 21:15, 21:15 złożoną z czołowych singlistów w kraju parę Damian Jaśkowiak (UKS Baranowo) i Michał Kikosicki (AZS UM Łódź). W drugiej rundzie pokonali 21:13, 22:20 rozstawionych z nr. 2 Roberta Cybulskiego i Bartosza Markiewicza (Unia Bieruń i ABRM Warszawa), a w zaciętym półfinale odprawili 21:16, 22:20  Mateusza Danielaka i Alana Ostrowskiego (Ruch Piotrków Tryb., Unia Bieruń).

W finale Michał Sobolewski i Adam Szolc zmierzyli się z rozstawionymi z „1”gospodarzami z Hubala Białystok  – Aleksandrem Jabłońskim i Pawłem Śmiłowskim, których sensacyjnie pokonali w trzech setach 14:21, 21:18, 21:18.

Michałowi Sobolewskiemu nie powiodło się w grze pojedynczej, w której już w II rundzie przegrał 15:21, 21:17, 18:21 z Tymoteuszem Malikiem ze Stali Nowa Dęba.

W rywalizacji juniorów Michał Barański z SKB Suwałki w singlu już na wstępie przegrał 4:21, 10:21 z Kordianem Kobylnikiem z Technika Głubczyce. W deblu Michał Barański i Sebastian Bilbin doszli do ćwierćfinału, w którym po zażartej walce ulegli 21:17, 17:21, 15:21 Aleksandrowi Dzwonnikowi i Łukaszowi Zwierzchowskiemu (Harcownik Warszawa i Milenium Warszawa).

W turnieju, w obu kategoriach wiekowych, wystartowało ponad 130 zawodników z całego kraju. Podlaskie kluby reprezentowało ponad 30 zawodników.

- Bardzo się cieszymy z kolejnych udanych mistrzostw, które były zorganizowane w Białymstoku - mówi Paweł Lenkiewicz, dyrektor zawodów. - Jest to kolejna impreza najwyższej rangi na naszych arenach. Przypomnijmy, że Białystok gościł w czerwcu najlepsze zespołu klubowe z Europy. Uważam, że poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki, zawodnicy prezentowali umiejętności najwyższej klasy, a organizacyjnie jesteśmy przygotowani do turniejów mistrzowskiej rangi. Już w grudniu do Białegostoku przyjadą najlepsze mieszane drużyny klubowe z Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Liczymy na sukcesy białostockich badmintonistów.