05.02.2014

Szykuje się badmintonowa uczta

Sobotni turniej Grand Prix Polski 2014 w kategorii Elita w badmintonie w hali I LO w Suwałkach zgromadzi całą krajową czołówkę. Ba, przyjadą zawodnicy zaliczani do światowej elity, bo takimi są debliści Adam Cwalina, Łukasz Moreń (obaj SKB Litpol-Malow), Wojciech Szkudlarczyk, Przemysław Wacha (Technik Głubczyce), czy para mieszana Robert Mateusiak (Hubal Białystok i Agnieszka Wojtkowska (Technik). Zagrają też olimpijczycy Kamila Augustyn (Pekin i Londyn) i Michał Łogosz (Sydney, Ateny, Pekin, Londyn).

- To będzie badmintonowa uczta – twierdzi Jerzy Dołhan, trener SKB. – Jeśli los nie spłata figla, to światowy poziom powinniśmy zobaczyć w finałach męskiego debla, w którym powinni zagrać Adam Cwalina/Łukasz mOreń przeciwko Wojtkowi Szkudlarczykowi /Przemkowi Wasze oraz w mikście, w którym Robert Mateusiak i jego nowa partnerka Agnieszka Wojtkowska będą musieli nieźle się napracować, żeby pokonać suwalską parę Michał Łogosz/Kamila Augustyn. Mocno obsadzona jest też gra pojedyncza mężczyzn, w której faworytem będzie Michał Rogalski z Hubala, zawodnik powoli, ale coraz skuteczniej dobijający się do europejskiej elity.

Ciekawi jesteśmy jak, w konfrontacji z krajową czołówką, wypadną inni suwalczanie: Maria Taraszkiewicz, Maciej Poulakowski, Mateusz Szwejkowski, Wojciech Zaborowski, Sebastian Krysiak i Dominik Grudziński.

Początek gier w sobotę o godz. 10.00, ewentualne dokończenie w niedzielę od 9.00. Wstęp na turniej w hali I LO ul. Mickiewicza (wejście od strony pogotowia) – wolny.


Lista zgłoszonych do GRAND PRIX POLSKI Suwałki, 08.02.2014r

gra pojedyncza kobiet:
Emilia KORPUS (MLKS Solec Kuj.)
Weronika GRUDZINA (MLKS Solec Kuj.)
Dorota GRZEJDAK (UKS Kometa Sianów)
Edyta TARASEWICZ (UKS Hubal Białystok)
Joanna STANISZ (UKS Sokół Ropczyce)
Kinga STEFAŃSKA (UKS Sokół Ropczyce)
Karolina JANOWSKA (UKS Hubal Białystok)
Maria TARASZKIEWICZ (SKB Suwałki)

gra pojedyncza mężczyzn:
Michał ROGALSKI (UKS Hubal Białystok)
Adrian DZIÓŁKO (UKS Hubal Białystok)
Paweł PRĄDZIŃSKI (UKS Kometa Sianów)
Maciej POULAKOWSKI (SKB Suwałki)
Daniel GUJSKI (UKS Kiko Zamość)
Piotr WASILUK (LUKS Badminton Choroszcz)
Mateusz DUBOWSKI (UKS Hubal Białystok)
Michał ŚMIŁOWSKI (UKS Hubal Białystok)
Jacek KOŁUMBAJEW (AZSUW Warszawa)
Konrad BARANOWSKI (UKS Hubal Białystok)
Marcin HAŁASA (UKS Kiko Zamość)
Kacper CZERWIŃSKI (UKS Kiko Zamość)
Mateusz ŚWIERCZYŃSKI (UKS Orkan Przeźmierowo)
Mateusz BIERNACKI (UKS Hubal Białystok)
Maciej DĄBROWSKI (UKS Hubal Białystok)
Mateusz SZWEJKOWSKI (SKB Suwałki)
Wojciech ZABOROWSKI (SKB Suwałki)
Paweł LEPIANKA (UKS Kiko Zamość)
Przemysław JABŁOŃSKI (UKS Hubal Białystok)
Sebastian KRYSIAK (SKB Suwałki)
Mariusz NOGAL (AZSUWM Olsztyn)
Dominik GRUDZIŃSKI (SKB Suwałki)

gra podwójna kobiet:
Magdalena JAWOREK - Aneta WALENTUKANIS (AZS UWM Olsztyn)
Weronika GRUDZINA - Magdalena WITEK (MLKS Solec Kuj.)
Joanna STANISZ - Kinga STEFAŃSKA (UKS Sokół Ropczyce)

gra podwójna mężczyzn:
Jacek KOŁUMBAJEW (AZSUW Warszawa) - Paweł PRĄDZIŃSKI (UKS Kometa Sianów)
Konrad BARANOWSKI - Michał ŚMIŁOWSKI (UKS Hubal Białystok)
Kacper CZERWIŃSKI - Marcin HAŁASA (UKS Kiko Zamość)
Adam CWALINA - Łukasz MOREŃ (SKB Suwałki)
Mateusz DUBOWSKI (UKS Hubal) - Paweł PIETRYJA (UKS Plesbad Pszczyna)
Adrian DZIÓŁKO (UKS Hubal) - Piotr KOWENICKI (AZSUWM Olsztyn)
Maciej DĄBROWSKI - Przemysław JABŁOŃSKI (UKS Hubal)
Mateusz BIERNACKI (UKS Hubal) - Mateusz ŚWIERCZYŃSKI (UKS Orkan Przeźmierowo)
Wojciech SZKUDLARCZYK - Przemysław WACHA (LKS Technik Głubczyce)
Mateusz SZWEJKOWSKI - Wojciech ZABOROWSKI (SKB Suwałki)
Dominik GRUDZIŃSKI - Sebastian KRYSIAK (SKB Suwałki)

gra mieszana:
Paweł PIETRYJA (UKS Plesbad Pszczyna) - Magdalena WITEK (MLKS Solec Kuj.)
Robert MATEUSIAK (UKS Hubal) - Agnieszka WOJTKOWSKA (LKS Technik)
Mariusz NOGAL - Aneta WALENTUKANIS (AZSUWM Olsztyn)
Piotr KOWENICKI - Magdalena JAWOREK (AZSUWM Olsztyn)
Piotr WASILUK (LUKS Badminton Choroszcz) - Karolina JANOWSKA (UKS Hubal)
Michał ŁOGOSZ - Kamila AUGUSTYN (SKB Suwałki)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Stal Mielec

22.11.2019
16:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.22.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.14% 4.2517 4.3375
USD 0.08% 3.8375 3.9151
GBP 0.08% 4.9576 5.0578
CHF 0.08% 3.8650 3.9430
21.11.2019

Sprzedam działke

Dodaj nowe ogoszenie