04.10.2014

W Sofii nie będzie polskiego finału debla

Na rozgrywanym w Sofii Babolat Bulgarian International 2014, turnieju z pulą nagród wynoszącą 15.000 USD nie będzie polskiego finału w deblu mężczyzn. W meczu o awans do ćwierćfinału odpadli rozstawieni z „2” Adam Cwalina i Przemysław Wacha. Nie przegrali z rywalami, ale wyeliminowała ich kontuzja. Czyja – bułgarskie media i PZBad. nie podają.

Nie można jednak wykluczyć, że to Przemkowi Wasze odnowiła się kontuzja, przez którą para ta miała kilkunastotygodniowa przerwę (nie wystąpili na MŚ), a na kort wrócili przed tygodniem wygrywając turniej w Pradze. Do zejścia z kortu Polacy wygrali pierwszego seta 21:18, a w drugim prowadzili 9:7. Niestety nie dane im było dokończyć meczu i awans do ćwierćfinału trzeba było oddać Indonezyjczykom. To nie jedyna niespodzianka w Sofii, bowiem z turniejem w 1/8 pożegnali się też rozstawieni z  „1” , klasyfikowani na 19 miejscu na świecie Niemcy Michael Fuchs/Johannes Schoettler.

W stolicy Bułgarii o awans do strefy medalowej powalczą: rozstawiony „3” drugi suwalsko-głubczycki debel Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk i rewelacja turnieju Adrian Dziółko z białostockiego Hubala.  Zawodnik ten, 164. w światowym rankingu, do turnieju głównego awansował z kwalifikacji. W 1/16 ograł rozstawionego z „2” Szweda Hurskainena (38. w r. św.), a w 1/8 Holendra Meijsa (98 w r. św.).

Ćwierć i półfinały w sobotę, finały w niedzielę.

Wyniki suwalsko-głubczyckich debli:

Adam Cwalina/Przemysław Wacha (2, 27. ranking światowy)
1/16 Zvonimir Durkinjak/Zvonimir Hoelbling (Chorwacja, 85 r. św.) 21:18, 21:18
1/8 Ronald Alexander/Edi Subaktiar (Indonezja, 336 r. św) 21:18, 9:7 i krecz Polaków

Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (3; 29. r. św.)
1/16 Koen Ridder/Nico Ruponen (Szwecja, - r. św.) 21:17, 20:22, 21:17
1/8 Emre Vural/Sinan Zorlu (Turcja, 257 r. św.) 21:0 vo, 21:0 vo
1/4 Selvanus Geh/Kevin Sanjaya Sukamuljo (5, Indonezja,48 r. św.)