08.03.2016

Wilno. Lekcja badmintona po suwalsku

Dziewięć medali: cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe z rozegranego w Wilnie turnieju PBL Junior Wilnus Lithuania przywieźli zawodnicy SKB Suwałki rywalizujący w kat. U-15. W turnieju, obok suwalczan, startowali też reprezentanci Białorusi, Łotwy i liczna ekipa gospodarzy. Dla SKB trzy złote krążki wywalczył Paweł Cipielewski (w singlu, deblu i mikście), a dwa Dominika Siłkowska (w deblu i mikście).

W półfinale singla chłopców bratobójczy pojedynek stoczyli Cipielewski z Hołubem. Mecz 17:21, 21:14, 21:16 wygrał Paweł, który w finale pokonał gładko 21:7, 21:11 zawodnika gospodarzy J. Ozalasa. W meczu o brąz Grzegorz  wygrał 21:15, 21:14 z innym zawodnikiem z Litwy L. Miliauskisem.

W półfinałach dziewcząt wystąpiły trzy suwalczanki i Białorusinka Veronika Tarusova. W półfinale Tarusova wygrała 21:7, 21:7 z Dominiką Siłkowską, a w finale 21:17, 21:19 Gabrielę Grosz, która w meczu o finał ograła 25:23, 21:14 Magdę Ołów. W meczu o brąz M. Ołów wygrała 21:15, 23:21 z D. Siłkowską.

W finale debla chłopców Paweł Cipilewski i Grzegorz Hołub roznieśli 21:12  21:7 litewską parę Jonas Ozalas/Rapolas Grigaliunas. Bardzo zacięty był pierwszy set finału debla dziewcząt. Ostatecznie Białorusinka Tarusova i Dominika Siłkowska wygrały 22:20 z suwalską parą Gabriela Grosz/Magdalena Ołów. W drugim secie międzynarodowa para nie miała już problemu z suwalczankami, wygrała 21:9 i mecz 2:0.

Wewnętrzną sprawą suwalczan był finał gry mieszanej, w którym Paweł Cipielewski i Dominika Siłkowska wygrali dwa sety po 21:17 i mecz 2:0 z G. Hołubem/G. Grosz.