25.06.2015

Wygrana debla Cwalina/Wacha w Kanadzie

Od zwycięstwa z parą z Hongkonngu występ w rozgrywanym w Calgary Yonex Canada Open, turnieju zaliczanym do Grand Prix Series (pula nagród 50.000 USD) rozpoczął debel Adam Cwalina/Przemysław Wacha.

Zajmująca 20 miejsce w rankingu światowym, rozstawiona z „2” suwalsko-głubczycka para potrzebowała 25 minut na pokonanie Azjatów, klasyfikowanych na 207 miejscu na świecie. Mecz trwał zaledwie 25 minut i tylko w końcówce pierwszego seta dostarczył trochę emocji. Polacy prowadząc 19:13 oddali inicjatywę rywalom, którzy zmniejszyli stratę do 19:18. Przy wyniku 20:18 obronili pierwszą lotkę setową, ale przy drugiej nie mieli już nic do powiedzenia. Set 21:19 dla Polaków. Druga partia już bez historii: 2:2, 15:3, 20:5, 21:6.

O ćwierćfinał Polacy rywalizować będą w nocy z czwartku na piątek z kolejną parą azjatycką.

Adam Cwalina/Przemysław Wacha (2, 20 r. św.)

1/16 Or Chin Chung/Tang Chun Man (Hongkong, 207. r. św.) 21:19, 21:6

1/8  Liang Jui Wei/Lu Chia Pin (Tajwan, 47. r. św.)

ew. 1/4 Andrew Ellis/ Peter Mills (8, Anglia, 34. r. św.) - Huang Kaixiang/Wang Sijie (Chiny, brak w r. św.)