09.07.2016

Yonex US Open Cwalina/Wacha zakończyli na półfinale

Adam Cwalina/Przemysław Wacha w półfinale rozgrywanego w kalifornijskim El Monte Yonex US Open przegrali 1:2 z reprezentantami Japonii. Polacy, rozstawieni z „3”, zajmujący 25 m-ce w rankingu światowym, tylko w drugim secie byli lepsi od niżej notowanych Azjatów. Był to ostatni sprawdzian polskich badmintonistów przed startem na IO w Rio de Janeiro.

W pierwszym Yugo Kobayashi/Takuro Hoki (41. r. św.) tylko raz na tablicy pojawił się wynik remisowy, a było to 1:1. Od tego momentu ton rywalizacji nadawali Japończycy, którzy wygrali tę partię 21:15.  Oni też od prowadzenia 2:0 zaczęli seta drugiego. Tym razem nasi szybko wzięli się w garść, z 3:4 wyciągnęli na 7:4 i przewagi tej nie oddali do końca seta, którego wygrali 21:17.

Niestety, w secie trzecim mieliśmy powtórkę z pierwszego. Pierwszy punkt zdobyli Japończycy, wyrównali Polacy i było to wszystko na co naszym pozwolili rywale. Przerwa przy stanie 11:8 dla Azjatów, pierwszy punkt po wznowieniu też dla nich, ale szybkie dwa dla Adama i Przemka i na tablicy było 12:10. Nadzieja na zwycięstwo biało-czerwonych trwała bardzo krótko. Japończycy odskoczyli na 16:11 i  przewagi tej nie tylko nie dali sobie odebrać, ale powiększyli ją do ośmiu punktów. Set 21:13 i mecz 2:1 dla debla z „Kraju kwitnącej wiśni”.

W niedzielnym finale wystąpi za to mikst Hubala Białystok Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba.

Tak losowali i grali Polacy

debel mężczyzn

Adam Cwalina/Przemysław Wacha (3, 25. r. św.)

1/16 Christian Yahya Christianto/Menga Yung Ongiema (USA; - r. św.) 21:11, 21:8 (0:18 min.)

1/8 Kyle Golding/Kevin Barkman (Kanada; - r. św.) 21:12, 21:5 (0:20 min.)

1/4 Adam (Xingyu) Dong/Nyl Yakura (Kanada; - r. św.) 21:15, 21:10 (0:28 min.)

1/2 Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (Japonia, 41. r. św.) 15:21,  21:17, 13:21 (0:53 min.)