04.07.2019

Władysław Niewęgłowski na wystawie w Londynie. Obok Henri Matisse i Francis Bacon [zdjęcia]

Suwalczanin Władysław Niewęgłowski przed dwoma laty jako jedyny Polak reprezentował Polskę na Art Expo w Nowym Jorku, a teraz miał ten sam zaszczyt na międzynarodowej wystawie w Londynie.

- W ekspozycji trwającej od 19 do 28 czerwca w Olympia National Halls, położonej w krolewskiej dzielnicy Kensington wzięło udział 160 czołowych brytyjskich i zagranicznych galerii - opowiada nasz artysta. - Moje obrazy sąsiadowały z wartymi miliony dolarów dziełami takich twórców jak Henri Matisse czy Francis Bacon. Wydarzeniu patronowała National Gallery i  British Museum. 

Władysława Niewęgłowskiego reprezentowała amerykańska Galeria SteidelFineArt, z którą współpracuje od wielu lat. Prowadzi ją londyńczyk mieszkający w Austin, który ceni malarza i rysownika rodem z Suwałk za ogromną swobodę przy komponowaniu dzieła, za połączenie intensywności i ekspresji.

Prace Władyslawa Niewęgłowskiego, które są pastiszem wszechogarniającego showbiznesu, reakcją na ludzi i głośne wydarzenia  znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie. Te, których jeszcze nie sprzedał lub dopiero powstają, krążą między Londynem, który stał się jego drugim domem i miejscem natchnienia, Poznaniem, w którym kończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych i skąd pochodzi jego żona, Mirosława oraz rodzinnymi Suwałkami.

W suwalskim mieszkaniu artysty udało się nam obejrzeć kilkanaście obrazów, wśród nich kilka zaprezentowanych w czerwcu w Londynie.

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.22.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.26% 4.3159 4.4031
USD 0.12% 3.8956 3.9742
GBP 0.04% 4.7272 4.8226
CHF 0.01% 3.9750 4.0554
Dodaj nowe ogoszenie