29.04.2013

Aprilia Pilieni

"Beciaki" wybrały się tym razem na Łotwę. W Bauska odbył się festiwal artystyczny "Aprilia Pilieni". Rywalizowali wokaliści i tancerze z krajów przybałtyckich z podziałem na kategorie wiekowe. Wokaliści osobno jako soliści i zespoły. Nasza reprezentacja wypadła znakomicie!

 


Międzynarodowe jury oceniało każdego wykonawcę bezpośrednio po wykonaniu utworu, podnosząc kartki z oceną. Aż 3 "dziesiątki" i 2 "dziewiątki" - czyli 48 punktów - najwięcej ze wszystkich zespołów w kat. do 16 lat - zdobył nasz tercet "Beciaki" - Karolina Słabińska, Karolina Kamińska i Natalia Straszyńska po świetnym wykonaniu piosenki "Hallelujah" z rep. L.Cohena i dzięki temu zajął I miejsce. Drugie miejsce w kategorii do 10 lat zdobył Jakub Walendykiewicz za "Piosenkę na cztery kopyta i wiatr", trzecie Magda Jankowska w kat. do 18 lat za piosenkę "Świat Ordonki". Wyróżnienia zdobyły - Karolina Słabińska i Natalia Straszyńska.

Koncert galowy rejestrowała łotewska telewizja, a dzięki jej współpracy z TVP będzie go można także obejrzeć na TVP Info.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie