14.12.2016

Martyna Kleszczewska ze Złotą Podkową Pegaza. Sukces suwalskiej monodramistki [zdjęcia]

Zakończyły się XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” (10-13 grudnia 2016). Jak informuje Suwalski Osrodek Kultury, Gran Prix trafiło do Rafała Domagały z Białegostoku za spektakl „Amor Omnia Vincit” w reżyserii Jacka Dojlidki. Jury przyznało też kilka innych nagród i wyróżnień. Wśród laureatów znalazły się aktorki z Suwałk.

Na jury w składzie: Jolanta Juszkiewicz (przewodnicząca), Wiesław Geras, Tomasz Miłkowski, Jakub Biegaj i Maros Krajčovič największe wrażenie zrobiła prezentacja Rafała Domagały. Monodramista z Białegostoku otrzymał Gran Prix XIII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” za spektakl „Amor Omnia Vincit”.

Jury przyznało też nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: dorosłych i młodzieży. Protokół obrad jury XIII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” >>>

Wśród dorosłych aktorów najlepsza była Iga Jambor-Skupniewicz ze spektaklem „Mamusiu, co to za ptaszek”. Drugie miejsce przyznano Jozefowi Bajnokowi ze słowackiej Kremnicy za monodram „Przeżyłem cud”, a trzecie zajęły wspólnie „Marina” w wykonaniu Olgi Belowej z Rezekne na Łotwie oraz „Mamy problem” Magdaleny Bochan-Jachimek. Jury wyróżniło także Jaroslava Janička za monodram „Lekarz ogólny”.

W kategorii młodzieżowej najlepsza okazała się suwalska monodramistka Martyna Kleszczewska w spektaklu „Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. Drugie miejsca jury przyznało Marii Nagyovej za „Babcię” oraz Aleksandrze Łazarskiej, kolejnej przedstawicielce Suwalskiego Ośrodka Kultury, za monodram „Życie bez miłości” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. Wyróżnienie otrzymał Sebastian Figat z Warszawy za spektakl „Hłasko i…”.

 

 Zdjęcia: Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sonda

W niedzielę, w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw świata z Kolumbią reprezentacja Polski

wygra
zremisuje
przegra
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2632 4.3494
USD 0.71% 3.6877 3.7621
GBP 0.15% 4.8554 4.9534
CHF 0.74% 3.7079 3.7829
Dodaj nowe ogoszenie