14.12.2016

Martyna Kleszczewska ze Złotą Podkową Pegaza. Sukces suwalskiej monodramistki [zdjęcia]

Zakończyły się XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” (10-13 grudnia 2016). Jak informuje Suwalski Osrodek Kultury, Gran Prix trafiło do Rafała Domagały z Białegostoku za spektakl „Amor Omnia Vincit” w reżyserii Jacka Dojlidki. Jury przyznało też kilka innych nagród i wyróżnień. Wśród laureatów znalazły się aktorki z Suwałk.

Na jury w składzie: Jolanta Juszkiewicz (przewodnicząca), Wiesław Geras, Tomasz Miłkowski, Jakub Biegaj i Maros Krajčovič największe wrażenie zrobiła prezentacja Rafała Domagały. Monodramista z Białegostoku otrzymał Gran Prix XIII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” za spektakl „Amor Omnia Vincit”.

Jury przyznało też nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: dorosłych i młodzieży. Protokół obrad jury XIII Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” >>>

Wśród dorosłych aktorów najlepsza była Iga Jambor-Skupniewicz ze spektaklem „Mamusiu, co to za ptaszek”. Drugie miejsce przyznano Jozefowi Bajnokowi ze słowackiej Kremnicy za monodram „Przeżyłem cud”, a trzecie zajęły wspólnie „Marina” w wykonaniu Olgi Belowej z Rezekne na Łotwie oraz „Mamy problem” Magdaleny Bochan-Jachimek. Jury wyróżniło także Jaroslava Janička za monodram „Lekarz ogólny”.

W kategorii młodzieżowej najlepsza okazała się suwalska monodramistka Martyna Kleszczewska w spektaklu „Zabrali mnie w nocnej koszuli na Sybir” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. Drugie miejsca jury przyznało Marii Nagyovej za „Babcię” oraz Aleksandrze Łazarskiej, kolejnej przedstawicielce Suwalskiego Ośrodka Kultury, za monodram „Życie bez miłości” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz. Wyróżnienie otrzymał Sebastian Figat z Warszawy za spektakl „Hłasko i…”.

 

 Zdjęcia: Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.24.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.08% 4.1299 4.2133
USD 0.93% 3.3667 3.4347
GBP 0.58% 4.7172 4.8124
CHF 0.18% 3.4523 3.5221
23.04.2018

Meble drewniane

Dodaj nowe ogoszenie