18.10.2016

Monika Bogdanowicz w piosence Krystyny Prońko. Hit Hit Hurra już w środę

Śpiewają przeboje polskie i zagraniczne, współczesne i z dawnych lat, solo, w duetach i w zespołach, doskonale sobie radzą i nawiązali wiele przyjaźni – Monika Bogdanowicz i Kuba Walendykiewicz, uczniowie suwalskich szkół występują w programie Telewizji Polskiej „Hit Hit Hurra!”. Zachęcamy do śledzenia ich wokalnych popisów.

W najbliższą środę wystąpią oboje.

Monika ma 12 lat. Obecnie uczy się w pierwszej klasie Gimnazjum nr 5 w Suwałkach. Na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Brała już udział w wielu festiwalach oraz kilku programach telewizyjnych, m.in. „Mali Giganci”, czy w „Petersburski Music Show”. Wielokrotnie występowała na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury. Uczęszcza do dwóch pracowni SOK-u – na zajęcia taneczne z Michaiłem Nikolovem oraz do pracowni muzycznej Emila Kulbackiego, opiekuje się nią również Ignacy Ołów.

Zwłaszcza w tej drugiej spędza ostatnio bardzo dużo czasu, ponieważ pracuje nad swoją pierwszą, prawdziwą płytą. Płyta będzie nosiła tytuł „Za mała”. Znajduje się na niej dwanaście, głównie popowych, utworów opowiadających o życiu nastolatki, a także o Suwalszczyźnie, i polskiej reprezentacji piłki nożnej. Muzykę napisał Wiesław Jarmoc, a teksty do ośmiu piosenek Zbigniew Gniedziejko. Koncert premierowy promujący krążek Moniki odbędzie się 4 listopada w Suwalskim Ośrodku Kultury. Monika już się do niego przygotowuje.

- Nie jest łatwo to wszystko pogodzić. Monika bardzo ciężko pracuje. Przygotowania do programu trwają trzy dni – w piątek Monika ma trening, to znaczy szykuje się do występu na scenie. Ćwiczy pod okiem Patrycji Kowackiej-Trockiej, a przez następne dwa dni odbywają się nagrania. Nad tym, co po montażu zajmuje na antenie zaledwie kilka minut, trzeba ćwiczyć bardzo długo – mówi Sławomir Bogdanowicz, tata Moniki.

Nie lada wyzwaniem dla dwunastolatki było zaśpiewanie po francusku piosenki Indili. Jest to co prawda jedna z ulubionych piosenkarek zdolnej suwalczanki, ale Monika nie uczyła się języka francuskiego. Na opanowanie tekstu i zaśpiewanie w sposób przekonujący miała tydzień. Mama Moniki skorzystała z pomocy tłumaczki. Monika wypadła wprost rewelacyjnie. Zebrała same pochwały. Hieronim Wrona obiecał, że podaruje jej płytę Edith Piaf. Ostatecznie jej jednak nie wręczył.

- Monika przekaże mu swoją własną płytę – zapowiada Bogdanowicz.

Pan Sławek podkreśla, że córka jest bardzo zadowolona z występów.

- W „Hit Hit Hurra!” wszystko się jej podoba. Dzieci nie „odpadają” z odcinka na odcinek. Jury jest takie bardzo „ludzkie”, ciepłe. Na przykład pani Edyta Górniak chętnie rozmawia z dziećmi, przytula się, żartuje. Gdy nie ma czasu na pozowanie do zdjęć, przeprasza, mówi że zatrzyma się innym razem – opowiada Bogdanowicz.

W show występują dzieci i młodzież w wieku od dziewięciu do szesnastu lat. Są już ze sobą bardzo zżyci.

- Co prawda jest między nimi lekka rywalizacja, ale lubią robić sobie żarty i szaleć, zarówno w kulisach jak i w hotelu. Najchętniej pozbyliby się wszystkich dorosłych i wygłupiali całą noc – żartuje pan Sławek.

W najbliższym odcinku programu Monika zaśpiewa „Jesteś lekiem na całe zło” z repertuaru Krystyny Prońko. Natomiast Kuba Walendykiewicz zaśpiewa „Nie dokazuj” z repertuaru Marka Grechuty. Zapraszamy do oglądania programu. Początek w środę o 20.30 w TVP 1. 

 (just)

[21.09.2016] Hit hit Hurra! Kuba Walendykiewicz ze Szpakiem i Majewską. W środę kolejny odcinek Hit Hit Hurra!

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.17.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2557 4.3417
USD 0.43% 3.7386 3.8142
GBP 0.33% 4.7745 4.8709
CHF 0.72% 3.7716 3.8478
Dodaj nowe ogoszenie