08.07.2018

Takiego aplauzu nie miał nikt. Legendarny Billy F. Gibbons z ZZ Top w Suwałkach! [fotorelacja]

Na ten koncert wielu przyjechało z najbardziej odległych zakątków Polski, a także Litwy, Łotwy czy Niemiec. Na suwalskiej scenie, podczas 11. edycji Suwałki Blues Festival wystąpił Supersonic Blues Machine z Billym Gibbonsem, liderem ZZ Top. Publiczność przywitała go gorącym aplauzem.

Supersonic Blues Machine to nowa, elektryzująca nazwa na bluesowej mapie świata. Zespołu nie tworzą jednak nowicjusze. Fabrizio Grossi, basista, producent, inżynier dźwięku i autor teksów to prawdziwy obieżyświat, który po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia w swoim rodzinnym Mediolanie rezydował do tej pory w Londynie, Kanadzie, Nowym Jorku a obecnie w Los Angeles.

Teksańczyk Lance Lopez (gitara i wokal), w czasach licealnych grywał po obskurnych barach w Luizjanie i na Florydzie, aby później towarzyszyć w trasach koncertowych takim tuzom jak legendarny Johnny Taylor a także Lucky Peterson i Bobby Blue Bland.

Ostatni z nich, perkusista Kenny Aronoff może pochwalić się w swoim CV współpracą z największymi. John Mellencamp, John Fogerty, Eric Clapton, Jack White, Billy Gibbons, B.B. King, Bonnie Raitt i Dr. John to tylko niektóre z nazwisk, z którymi na przestrzeni ostatnich 40 lat współpracował ten niezwykle doświadczony i utalentowany muzyk.

Lista gitarzystów, którzy wystąpili gościnnie na debiutanckim krążku SBM „West Of Flushing, South Of Frisco” to nie lista przypadkowo dobranych „dużych” nazwisk, a bardziej coś na kształt jednej wielkiej bluesowej rodziny: Warren Haynes, Lance Lopez, Chris Duarte, Eric Gales, Walter Trout, Robben Ford i Billy F. Gibbons. Wszyscy ci ludzie to prawdziwe skarby na bluesowej scenie.

suwalkiblues.com

Zdjęcia: Marta Orłowska

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2624 4.3486
USD 0.16% 3.8182 3.8954
GBP 0.87% 4.8243 4.9217
CHF 0.10% 3.7853 3.8617
23.05.2019

Prace budowlane

Dodaj nowe ogoszenie