16.01.2019

Usta milczą, dusza śpiewa. Koncert w niedzielę, na scenie wybitni soliści

W związku z żałobą narodową 19 stycznia 2019 r. (sobota) ogłoszoną przez Prezydenta RP nie odbędzie się w tym dniu koncert noworoczny „Usta milczą, dusza śpiewa” w Suwalskim Ośrodku Kultury. Koncert odbędzie się dzień później. Na scenie wyjątkowi soliści - Joanna Krasuska-Motulewicz- absolwentka Wydziału Wokalnego PSM I i II st. w Suwałkach w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Natalia Ołów - absolwentka tej samej uczelni i Jakub Milewski.

Na koncert zapraszamy 20 stycznia 2019 r. w niedzielę, o godzinie 16.00. Bilety z dnia 19 stycznia 2019r. zachowują ważność.

Bilety: 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

W styczniowej Filharmonii Suwałk prawdziwa gratka dla wielbicieli klasycznych melodii. Nowy Rok powitamy pięknymi ariami z najsłynniejszych oper, operetek i musicali. Na scenie znakomici soliści: Joanna Krasuska-Motulewicz (mezzosopran), Natalia Ołów (mezzosopran) i Jakub Milewski (baryton) z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

Koncert Noworoczny „Usta milczą, dusza śpiewa” przeniesie nas na sceny światowych teatrów i oper, gdzie rozbrzmiewają porywające melodie – wspaniałe, natychmiast wpadające w ucho przeboje z najsłynniejszych oper, operetek i musicali. Specjalnie skomponowany program zaprezentuje najbardziej znane arie, arietki, pieśni, duety i ensemble z repertuaru najlepszych muzycznych scen. 

W wykonaniu znakomitych solistów, mezzosopranistek Joanny Krasuskiej-Motulewicz i Natalii Ołów oraz Jakuba Milewskiego (baryton), z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, usłyszymy między innymi: 

  • „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, 
  • „Co się dzieje, oszaleję” z operetki „Księżniczka czardasza”, 
  • „O tyle proszę cię” z musicalu „Upiór w operze”, 
  • „Allelujah” L. Cohena,
  • „Brunetki, blondynki” R. Stolza, 
  • „Die Juliska aus Budapest” z operetki „Błękitna Maska”, 
  • „Seguidillę” z opery „Carmen”, 
  • „Habanerę” z opery „Carmen”, 
  • i wiele więcej.

Joanna Krasuska-Motulewicz 

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (dyplom z wyróżnieniem). Jest finalistką i laureatką konkursów wokalnych, takich jak: Międzynarodowy Konkurs Wokalny „Le Grand Prix de l’Opera” w Bukareszcie, Międzynarodowy Konkurs Wokalny „cantateBach!” w Greifswaldzie, Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Dusznikach-Zdroju oraz Ogólnopolski Konkurs Moniuszkowski „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku. Współpracuje z zespołami muzyki dawnej – Il Tempo i La Tempesta oraz Kwartetem Wokalnym Tempus, z którymi koncertuje w kraju i za granicą. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Opera Classica Europa, gdzie wcieliła się w postać Feneny w operze „Nabucco” G. Verdiego pod batutą H. Richtera. Od października 2013 jest uczestniczką Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, na deskach którego w listopadzie 2015 zadebiutowała jako Marta w „Strasznym dworze” S. Moniuszki, a w sezonie 2016/2017 wystąpi w operze „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego w reż. M. Trelińskiego. W styczniu 2015 zadebiutowała w Operze we Frankfurcie nad Menem jako Bronka w „Pasażerce” M. Weinberga, a w sezonie 2015/2016 pojawiła się jeszcze w operach G. Pucciniego „Gianni Schicchi” oraz „Siostra Angelica”, a także w „Das schlaue Füchslein” L. Janáčka. W maju 2016 jako Bronka w „Pasażerce” zadebiutowała również na deskach Opery Wiedeńskiej. Jej działalność artystyczna obejmuje również kompozycje oratoryjne i kantatowe. W repertuarze ma ponad 30 partii, m.in. w dziełach takich kompozytorów, jak J.S. Bach ,W.A. Mozart, L. van Beethoven, A. Dvořák, S. Moniuszko, G. Mahler, K. Szymanowski, I. Strawiński, G. Verdi, M. Bembinow. Solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, na deskach której występuje w operach „Carmen” G. Bizeta (Carmen), „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta (III Dama), „Traviata” G. Verdiego (Flora) i „Straszny dwór” S. Moniuszki (Jadwiga), musicalach „Skrzypek na dachu” J. Bocka oraz „Korczak” Ch. Williamsa.

 

Natalia Ołów 

Urodzona 1992 roku w Suwałkach. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego ad. dr hab. Jolanty Janucik. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. w 2011 r. zdobyła Nagrodę Specjalną w XI. Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, a w 2014 roku I. Wyróżnienie. W 2015 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Muzyka bez granic” w Druskiennikach /Litwa/. zdobywając III nagrodę. W 2017 roku zdobyła III nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju oraz została finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Operowego „Magda Olivero” w Mediolanie /Włochy/. Już w trakcie studiów występowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej kreując postać Cherubina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta oraz Orfeusza w „Labiryncie Orfeja” Nikolet Burzyńskiej /Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej/. Współpracowała z dyrygentami takimi jak: Kazimierz Dąbrowski, Tomasz Radziwonowicz, Ignacy Ołów, Marta Kluczyńska, Janusz Przybylski, Marta Kosielska, Krzysztof Jakub Kozakiewicz, Jan Ślęk, Krzesimir Dębski, Michael Kuhn. Obecnie jest solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncertuje w kraju oraz za granicą.

 

Jakub Milewski 

Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent dużych projektów muzycznych. Z wyróżnieniem ukończył studia w Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie Profesora Roberta Cieśli. Trzykrotny stypendysta Prezydenta Miasta Ostrołęki i dwukrotny Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. W październiku 2011 roku rozpoczął studia w Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Kolejne lata przyniosły mu pracę nad spektaklami operowymi Sen nocy letniej B. Brittena (Teatr Wielki – Opera Narodowa) i Wesele Figara (Warszawska Opera Kameralna), a także musicalem Rebella z muzyką Piotra Rubika w Sali Kongresowej i Łazienkach Królewskich. Na przełomie 2015 i 2016 roku przebywał na wyjeździe stypendialnym we Włoszech w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro. Uczestniczył w Masterclass wybitnych śpiewaków m.in.: Evghenii Dundekovej, Jose Carrerasa.


Honorowy patronat nad Koncertem Noworocznym 2019 objął
Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz

herb_Suwalk

Mecenas Koncertu 

  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Stal Mielec

22.11.2019
16:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.22.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.14% 4.2517 4.3375
USD 0.08% 3.8375 3.9151
GBP 0.08% 4.9576 5.0578
CHF 0.08% 3.8650 3.9430
21.11.2019

Sprzedam działke

Dodaj nowe ogoszenie