27.05.2013

W Suwałkach powiało wielką sztuką

W niedzielny wieczór, strugach deszczu, "Koncert na Ścianie" w wykonaniu grupy world music Ryszarda Bazarnika, zakończył oficjalne uroczytsości otwracia Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 


- W Suwałkach powiało wielką sztuką – mówi Marek Gałązka, zastępca dyrektora SOK, podsumowując trzydniowe imprezy z okazji otwarcia Ośrodka. – Ja jestem zadowolony, że przy takiej okazji, jaką jest otwarcie ośrodka, które z reguły opędza się przecięciem wstęgi i koncertem gwiazdy, pokazaliśmy też swoje środowisko. Jak widać ma ono coś do powiedzenia i potrafi robić także interesujące i wartościowe rzeczy. Nie tylko ja, ale wszyscy wykonawcy są pod wrażeniem naszej sali. W Suwałkach tworzy się  nowe miejsce dla kultury i sztuki w Polsce.

 

Otwarcie podsumowuje i o planach SOK mówi Marek Gałązka, zastępca dyrektora SOK

{play}http://www.tmockun.domenyhosting.pl/tmockun/radio/2013/galazka_sok.mp3{/play}

Więcej zdjęć - TUTAJ

Zainteresowanie  premierą w Suwałkach swojej nowej płyty (w przygotowaniu) wyraził Marcin Wasilewski, kompozytor, pianista jazzowy, założyciel trio akompaniującego Tomaszowi Stańko oraz Teatr Muzyczny w Gdyni, który, oprócz lipcowego spektaklu „Skrzypka na dachu”, chce przyjechać z odkryciem muzycznym w Polsce, jakim jest „SPAMALOT, czyli Monty Python i Święty Graal”. SPAMALOT, czyli Monty Python i Święty Graal. Już 9 czerwca suwalscy młodzi artyści będą mogli zaprezentować się w widowisku "Od wschodu do zachodu słońca" według Leszka Aleksandra Moczulskiego.   

 

Przygotowane na otwracie imprezy obejrzało i wzięło w nich czynny udział kilka tysięcy osób, głównie mieszkańców Suwałk. Trzeba przyznać, że organizatorzy, czyli dyrekcja i pracownicy SOK, spisali się na "6". Ciekawe pomysły, perfekcyjne wykonanie, imprezy dla najmłodszych i najstarszych. Gwiazdy i suwalscy amatorzy bawili i edukowali. Oby tak dalej. A za organziację otwarcia GRATULACJE.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.21% 4.2305 4.3159
USD 0.02% 3.7992 3.8760
GBP 0.55% 4.9106 5.0098
CHF 0.31% 3.8454 3.9230
23.10.2019

Ziemniaki

23.10.2019

Działka ogrodowa

Dodaj nowe ogoszenie