26.01.2016

Suwalska Liga Bowlingowa. Sudowia była bezkonkurencyjna [wideo i zdjęcia]

Sudowia zdominowała siódmą edycję Suwalskiej Ligi Bowlingowej. Drużyna zdobyła 28 punktów i stanęła na najwyższym stopniu podium. Tym samym końca dobiegła kolejna odsłona rywalizacji, która w naszym regionie cieszy się niezwykłą popularnością. Ligę patronatem objął Prezydent Miasta Suwałki.

Ostatni mecz Sudowia rozegrała z drużyną Neonetu z którym bez problemu wygrała 699:476. Nie musiała się więc oglądać na rywali, którzy walczyli o drugą pozycję w tabeli. Od tego miejsca Oil Transfer Development i Drewtark Sejny dzieliły tylko 54 małe punkty.

Obie drużyny chciały wygrać swoje spotkania, ale ekipa z Sejn musiała rzucić kilka punktów więcej, aby myśleć o wyprzedzeniu rywala. Pechowo dla nich wygrana z Aquaelem 696:599, to było jednak za mało. Oil Transfer Development wygrał z PGK Suwałki przy 676 punktach i to on zajął drugą pozycję na podium.

Czwarta lokata przypadła drużynie PBI, a piąta PGE Dystrybucji, które już tylko kibicowały reszcie uczestników. Szósty w tabeli Aquael rozegrał dwa spotkania, ale zabrakło mu małych punktów do wyprzedzenia energetyków.

Najlepszym debiutantem siódmej edycji był PEC Suwałki. Mimo to swoje ostatnie spotkanie z SKSM przegrał 523:537. Na koniec rozgrywek rozkręciła się drużyna Linde Mir Gaz, która po okazałym zwycięstwie nad ASPI 682:427 wskoczyła na jedenastą pozycję w tabeli wyprzedzając Styl Kuchnie zaledwie o 8 małych punktów.

Po ostatnich rzutach i podliczeniu wyników odbyło się uroczyste zakończenie Suwalskiej Ligi Bowlingowej. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i pucharami, a najlepsi dostali nagrody pieniężne i vouchery na kręgle.

W kategorii najlepsza zawodniczka triumfowała Lilla Frydrych ze średnią 153,08 punktów. Otrzymała ona bon na kwotę 500 zł do wykorzystania w Centrum Rehabilitacji Melius. W kategorii najlepszy zawodnik bezkonkurencyjny był Wojciech Górski ze średnią 189 punktów. Zwycięzca będzie mógł zatankować na stacji Oil Transfer Development za kwotę 500 zł.

W tym roku organizatorzy nagrodę specjalną przyznali Wojciechowi Konopce z drużyny PBI, który został „pogromcą pinów”. Za systematyczne niszczenie pinów poprzez silne rzuty otrzymał połamany pin oraz wysokoprocentowy trunek.

- Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na ósmą edycję która planowana jest na jesieni tego roku - mówią organizatorzy ligi.

Wyniki 15 kolejki  - 25 stycznia 2016:

TOR 3: PGK Suwałki (523) – AQUAEL (690) - zaległy

TOR 1: CELS (350) – Eltechbiur (574)

TOR 2: PWSZ Suwałki (505) - Styl Kuchnie (486)

TOR 3: ASPI (427) - Linde Mir – Gaz (682)

TOR 5: Sudowia (699) – Neonet (476)

TOR 6: AQUAEL                (599) - Drewtark Sejny (696)

TOR 7: Oil Transfer Development (676) - PGK Suwałki (582)

TOR 8: SKSM (537) - PEC Suwałki (523)

Suwalska Liga Bowlingowa

NAZWA DRUŻYNY ZWYCIĘSTWA REMISY PORAŻKI PUNKTY MAŁE PUNKTY
1.DARMAR14012810617
2.STACJA PALIW OIL TRANSFER 1302269986
3.BAYLINER POLSKA BOWLING TEAM12032410020
4.PGE DYSTRYBUCJA1203249671
5.DREWTARK SEJNY11042210136
6.LINDE MIR GAZ1104229695
7.AQUAEL906189169
8.SKSM807168572
9.ROAN609128677
10.PEC Suwałki609128296
11.MK BOWLING5010107571
12.STYL KUCHNIE5010107079
13.NO NAME401187759
14.PGK Suwałki201347976
15.OSIR SUWAŁKI201347355
16.MTD BUTKIEWICZ101426862
Dane Indywidualne XV
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie