07.03.2018

Suwałki. Park trampolin i wiele innych atrakcji, wypada zacząć od squash’a

Coraz bliżej uruchomienia w Suwałkach centrum sportowo-rekreacyjnego, w którym wolny czas aktywnie będą mogły spędzać całe rodziny. Otwarcie całości planowane jest na wrzesień, ale już w maju przy ul. Szkolnej będzie można pograć w squash’a.

- Pierwotnie zamierzałem realizować przedsięwzięcie wespół z firmą z Bydgoszczy, ale wyszło inaczej – mówi Andrzej Klimasiński, właściciel budynku, w którym miał zostać i zostanie urządzony, tyle że w innym składzie inwestorskim,  między innymi park trampolin. - Powstanie obiekt ciekawszy i przede wszystkim siłami ludzi związanymi z Suwałkami.

Andrzej Klimasiński niegdyś działał w zarządzie SKS Wigry, który pod wodzą nieżyjącego już prezesa Andrzeja Jurewicza udało się uratować przed upadkiem. Był sponsorem i prezesem UKS Garden Suwałki, w którym w badmintona grał jego syn, Błażej, medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Stąd pewnie squash, inny reprezentant sportu rakietkowego.

- Z szacunków wynika, że na 10 tys. osób powinien przypadać jeden kort do squash’a   - wylicza Andrzej Klimasiński. – U renomowanego producenta, McWil, zamówiłem zespół trzech kortów klasy premium. Powinny one zostać zamontowane do 20 kwietnia.

Wiadomość ucieszy zapewne mieszkańców Suwałk i okolic, którzy dzisiaj jeżdżą zagrać w squash’a do Olecka.

Jeden courtwall, złożony z drewnianej podłogi i tylnej szklanej ściany kosztuje trochę ponad 100 tys. zł. Strefa przeznaczona do tej gry zajmie tylko niewielką część obiektu, który ma blisko 2000 m kwadratowych powierzchni. Dla porównania, tyle, ile market Kauflandu w Suwałkach.

- Do zagospodarowania pozostanie 1600-1700 metrów kwadratowych – szacuje Andrzej Klimasiński. – Razem ze wspólnikami, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu klubu sportowego oraz centrum sportowo-rekreacyjnego w dużym mieście, mają mnóstwo zapału i głowy pełne pomysłów, pracujemy teraz nad optymalnym sposobem sfinansowania przedsięwzięcia. Chcemy, by cały obiekt tętnił życiem już po wakacjach.

Obowiązkowo park trampolin, poducha powietrzna, airtrack i basen z gąbkami. Ćwiczyć, gimnastykować się i bawić muszą całe rodziny, grupy przedszkolne czy uczniowskie. Część obiektu będzie absolutnym królestwem dzieci.

 W planach jest parkour, kalistenika, fitness czy taniec. Do tego park laserowy, czyli paintball elektroniczny, świetnie wypadający na imprezach integracyjnych.

- Myślałem jeszcze o gastronomii na wysokim poziomie, ale gąszcz przepisów wydaje się nie do przejścia i zapewne skończy się na bufecie– mówi Andrzej Klimasiński.

Wspólników Andrzej Klimasiński znalazł w sportowcach, a zarazem nauczycielach-trenerach i przedsiębiorcach, dla których pasja stała się sposobem na życie i źródłem utrzymania. Więcej napiszemy o nich wkrótce.

Tekst i fot. Wojciech Drażba     

udostępnij na fabebook
30.07.2018, 15:13:31

magda

Gdzie można aplikować do pracy?

09.03.2018, 09:53:35

Paweł

Suwałki czekają na crossfit !!!

07.03.2018, 20:28:03

Wojtek

Trzymamy kciuki

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.09.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2334 4.3190
USD 0.00% 3.8139 3.8909
GBP 0.00% 5.0153 5.1167
CHF 0.00% 3.8561 3.9341
Dodaj nowe ogoszenie