19.07.2019

Strażacy z Kaletnika będą mieć nowy wóz

Wszystko na to wskazuje, że w październiku strażacy ochotnicy z OSP w Kaletniku otrzymają nowy wóz. Będzie to pojazd klasy średniej.

Średnie pojazdy straży pożarnej, to wozy ratowniczo- gaśnicze w przedziale od 7,5 do 16 ton. Ich zaletą jest duża mobilność. Produkuje się je w wersjach: miejskiej, uterenowionej i w pełni terenowej. Obecnie na wyposażeniu jednostki są dwa pojazdy – star i bus.

- Ten pierwszy liczy dokładnie 28 lat. Jest stary i swoje już wysłużył, stąd potrzeba zakupu nowego pojazdu – mówi Maciej Głażewski z OSP w Kaletniku.

 

 

- Otrzymaliśmy ponad 800 tysięcy złotych dofinansowania z programu Polska-Litwa, około 150 tysięcy wyłożymy z własnych środków - mówi . Mariusz Grygieńć, wójt gminy Szypliszki.

 

Strażacy z Kaletnika wyjeżdżają rocznie kilkadziesiąt razy, głównie do miejscowych zagrożeń. Obecni są właściwie przy każdym wypadku, do których tak często dochodzi na Drodze Krajowej nr 8. Interweniują nie tylko na terenie gminy Szypliszki, ale chętnie wspierają też strażaków z okolicznych gmin. We wrześniu na przykład uczestniczyli w gaszeniu olbrzymiego pożaru zajazdu w Krzywem.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*