06.12.2016

Zagrali w szczytnym celu. Słodki mecz w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach [zdjęcia]

Mikołajki, to doskonała okazja, aby nie tylko najbliższym zrobić prezent. Młodzież z Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach w Zespole Szkół nr 3 ( przy ul. Szpitalnej) z pomocą opiekunów zorganizowała słodki mecz.

Właściwie mecze, ponieważ na  parkiecie sali gimnastycznej rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców w piłce ręcznej i nożnej. Imprezę wzbogaciły występy – utalentowanej młodej wokalistki Moniki Bogdanowicz, uczniów „wigierskiej” klasy sportowej oraz gimnastyczek.

Aby móc oglądać rozgrywki, trzeba było przynieść coś słodkiego lub drobny upominek. Można też było zakupić kawałek ciasta przygotowanego przez rodziców uczniów. Wszystkie zebrane przedmioty oraz pieniądze zostaną przekazane potrzebującym - dla Domu Dziecka w Pawłówce oraz na zakup pomocy dydaktycznych do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym.

- Pomysł zrodził się z dobroci serca. Zbliżają się święta, to szczególny czas. Właśnie teraz powinniśmy starać się jak najwięcej pomagać. Naprawdę mnóstwo osób potrzebuje wsparcia– mówi Klaudia Wasilewska, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach i radna Młodzieżowej Rady Miasta.

Wielu uczniów i nauczycieli ZS nr 3 ubrało się we wtorek na biało. W ten sposób placówka włączyła się w realizację Kampanii Białej Wstążki - „Białe ubranie noszę, bo przemocy nie znoszę!!!”

 (just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*