18.04.2019

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki. Goście z nożem na gardle [wynik na bieżąco]

Podbeskidziu nie grozi ani awans, ani spadek, a Wigry muszą zaciekle walczyć o utrzymanie. Suwalski zespół chce także wziąć rewanż za jesienną klęskę 0:5.

Jesienią na Zarzeczu pod dwa gole zdobyli Przemysław Placheta i Valerijs Sabala, a jednego Miłosz Kozak, były gracz Wigier. Dzisiaj spośród nich w wyjściowej "11" znajduje się tylko Valerijs Sabala.

Drużynę Wigier po raz drugi prowadzi Mirosław Smyła. W jego debiucie Biało-Niebiescy pokonali 4:2 Bytovię Bytów. W meczowej kadrze zabrakło pozyskanego przez suwalski klub w miniony  wtorek napastnika, urodzonego we Francji reprezentanta Martyniki Geoffrey'a Malfreury.

Szybko zrobiło się 1:0 dla Podbeskidzia. Brak koncentracji w szeregach przyjezdnych i już na początku spotkania Wigry tracą gola. W 6 minucie 20-letni Kacper Gach, wychowanek Podbeskidzia podal do Michała Rzuchowskiego, który pokonał Damiana Węglarza.

Zdobyty gol podochocił gospodarzy. Ich groźną akcję i dośrodkowanie Kacpra Gostorza przerwał bramkarz Wigier.

Już w 17 minucie Mirosław Smyła musi dokonać zmiany. Miejsce kontuzjowanego Dawida Polkowskiego zajął Kamil Sabiłło.

Po półgodzinie gry piłka raz jeszcze wylądowała w siatce gości, ale gol nie został uznany. Po wrzutce z wolnego, do bramki Wigier celnie strzelił Dominik Jończy, ale był na spalonym.

Mamy remis. W 36 minucie strzałem z rzutu wolnego na 1:1 wyrównał Kamil Sabiłło.

39 minuta i jest już 1:2. Wigry wyszły na prowadzenie po rzucie karnym. Michał Rzuchowski popełnił faul w polu karnym i został ukarany czerwona kartką! Z "jedenastki" nie pomylił się Hiszpan Joel Huertas. Wigry prowadzą i grają z przewagą jednego zawodnika.

Tuż przed przerwą Biało-Niebiescy mogli prowadzić wyżej. Kontratak wyprowadził Filip Karbowy, ale Guga Palawandiszwili udaną interwencją uniemozliwił naszemu napastnikowi dojście do sytuacji sam na sam.Sędzia doliczył 5 minut, podczas których żółtą kartkę zobaczył Wiktor Biedrzycki. Do przerwy w Bielsku-Białej jest  1:2.

Zaraz po zmianie stron Damian Węglarz sfaulował w polu karnym jednego z miejscowych i to gospodarze staną przed szansą na wyrównanie.

W 48 minucie rzut karny wykorzystał Adrian Rakowski i jest 2:2. Szkoda.

60 minuta i, niestety, Podbeskidzie prowadzi 3:2. Adrian Karankiewicz na 25 metrze sfaulował Adriana Rakowskiego. Pięknym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko gola strzelił Bartosz Jaroch.

W 68 minucie miejscowi mogli prowadzić wyżej. Adrian Rakowski wrzucił do Bartosza Jarocha, ktorego uderzenie z ostrego kąta na rzut rożny sparował Damian Węglarz. W rewanżu szybką kontrę wyprowadziły Wigry, ale w ostatniej chwili udanym wślizgiem popisał się Kacper Gach.

W 73 minucie za Piotra Kwaśniewskiego wszedł rosły Adrian Piekarski. To już ostatnia zmiana w zespole Mirosława Smyły.

W Bytowie Bytovia remisuje z Rakowem Częstochowa 2:2.

85 minuta minimalnie niecelenie strzela Frank Adu Kwame.

87 minuta- uderzenie Roberta Bartczaka i piłka o centymetry mija spojenie słupka i poprzeczki.

90 minuta - jak pech, to pech - Frank Adu Kwame trafia w słupek!!!

90+3 - mamy to,  jest 3:3 - gola zdobywa Arkadiusz Najemski.

Żal, że przy prowadzeniu 2:1 i grze przez całą drugą połowę z przewagą jednego zawodnika daliśmy sobie wbić dwa gole ze stałych fragmentów gry, ale jeden punkt może okazać się bardzo cenny.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 3:3 (1:2)

Bramki: 1:0 - Michał Rzuchowski 6, 1:1 - Kamil Sabiłło 36, 1:2 - Joel Huertas 39-karny, 2:2 - Adrian Rakowski 48-karny, 3:2 - Bartosz Jaroch 60, 3:3 - Arkadiusz Najemski.

Czerwone kartka: Michał Rzuchowski (Podbeskidzie, 38 minuta za faul),  Guga Palawandiszwili (Podbeskidzie, po meczu, za dyskusje, za drugą żółtą).

Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak - Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Dominik Jończy, Kacper Gach, Kacper Kostorz, Guga Palawandiszwili, Adrian Rakowski, Michał Rzuchowski, Przemysław Mystkowski (74 Roginić), Valerijs Sabala.

Rezerwowi: R.Leszczyński, Filip Modelski, Gomez, Gandara, Paweł Oleksy, Roginić, Hilbrycht

Wigry: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski (73 Adrian Piekarski), Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Frank Adu Kwame, Robert Bartczak,  Adam Chrzanowski, Filip Karbowy, Wiktor Biedrzycki (46 Damian Pawłowski), Dawid Polkowski (17 Kamil Sabiłło), Joel Huertas.

Rezerwowi: Dominik Kąkolewski, Jonatan Straus, Adrian Jurkowski, Kamil Sabiłło, Adrian Piekarski, Damian Pawłowski