19.07.2019

Wigry Suwałki na prezentacji i meczu z FK Palanga już z reprezentacyjnym juniorem

Do treningów, po przerwie spowodowanej urazem twarzy, wrócił 17-letni Konrad Matuszewski (na zdjęciu), którego w minioną środę Legia Warszawa wypożyczyła do Wigier Suwałki.

Pochodzący z Włoszczowej lewy obrońca do Warszawy trafił jako 12 latek. Przez ostatnie dwa sezony reprezentant Polski U-18 występował w III-ligowych rezerwach stołecznego klubu, ale trenował też z pierwszym zespołem. Kontuzji doznał w przedostatniej kolejce minionych rozgrywek. Gdyby nie ona wystąpiłby w nich we wszystkich, a nie w 33 spotkaniach.  

Z piłkarzem, który może występować także jako lewoskrzydłowy, Legia wiąże duże nadzieje. Liczy, że  po rocznych występach na pierwszoligowych boiskach, Konrad Matuszewski będzie gotów do gry w ekstraklasie.

Po miesięcznym pobycie w Suwałkach do Resovii Rzeszów wrócił 29-letni Sebastian Zalepa. Środkowy obrońca umowę rozwiązał umowę z powodów rodzinnych. Po pozyskaniu przez Wigry Abdoulaye Diallo, ciężko byłoby mu zresztą wywalczyć miejsce w składzie, o które ubiegają się także Arkadiusz Najemski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz czy Łukasz Sosnowski.

O tym, czy oprócz Senegalczyka Diallo, w suwalskim zespole będzie występował inny pochodzący z Afryki piłkarz, Niko Kata zadecyduje zaplanowany na tę sobotę, 20 lipca sparing z FK Palanga, drużyna litewskiej ekstraklasy. Środkowy pomocnik rodem z Gwinei Równikowej, występujący ostatnio w rezerwach Valencii FC, dobrze wypadł już w środowym meczu kontrolnym z Olimpią Zambrów. Po tym spotkaniu Suwałki opuścili testowani Michał Kitliński (Stal Stalowa Wola), Stanisław Wawrzynowicz (Pogoń Szczecin) i Bartosz Gawlik (juniorzy Korony Kielce).

Sobotni mecz Wigry – FK Palanga rozpocznie się ok. godz. 19.15, podczas drugiej połowy dojdzie do testu wzmocnionego do 1600 lx oświetlenia boiska. Na 19.00 wyznaczona została prezentacja suwalskiej drużyny. Kibice będą mogli obejrzeć te wydarzenia tylko z mieszczącej niespełna 1000 osób krytej trybuny stadionu przy ul. Zarzecze.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*