10.07.2019

Bartłomiej Bołądź z MKS Ślepsk Malow Suwałki w reprezentacji na siatkarski Final Six Ligi Narodów

Dzisiaj o 23.30 w Turniej Finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów 2019 mężczyzn w Chicago Polska zmierzy się z Brazylią. W kadrze Biało-Czerwonych znalazł się Bartłomiej Bołądź, nowy zawodnik suwalskiego beniaminka PlusLigi.

26-letni atakujący w poprzednim sezonie wystepowal w niemckim Friedrichshafen, którego trenerem był Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji Polski. W tegorocznej edycji Ligi Narodów Bartlłmiej Bołądź powoływany był na turnieje w Katowicach i Mediolanie.

Z zespołu ubiegłorocznych misrzow świata do Stanów Zjednoczonych Vital Heynen zabrał tylko Bartosza Kwolka,  doskonale znanego suwalskim kibicom z występów w SMS Spała.  Pozostałych selekcjoner oszczędza, bo w najmocniejszym składzie Polacy mają wystąpić w drugi weekend sierpnia w Gdańsku  w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Final Six w Chicago potrwa do najbliższej niedzieli. W grupie Polacygrają w środę z Brazylią, a o północy z czwartku na piątek z Iranem. Jeżeli zajmą jedno z pierwszych dwóch miejsc w grupie, w sobotę czekają ich pólfinaly, a 14 lipca mecz o 1. lub 3. miejsce.

W drugiej grupie grają USA, Francja i Rosja.

WD

Fot. pzps.pl

Reprezentacja Polski na Final Six:

rozgrywający: Marcin Janusz (Trefl Gdańsk SA,, Marcin Komenda (GKS GieKsa Katowice)

atakujący: Bartłomiej Bołądź (MKS Ślepsk Malow Suwałki), Łukasz Kaczmarek (ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle), Maciej Muzaj (ONICO Warszawa)

przyjmujący: Bartosz Bednorz (Azimut Modena (Włochy),, Tomasz Fornal (WKS Cerrad Czarni Radom SA), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Piotr Łukasik (ONICO Warszawa)

środkowi: Norbert Huber (WKS Cerrad Czarni Radom SA,) Karol Kłos (KPS PGE Skra Bełchatów SA,, Andrzej Wrona (ONICO Warszawa)

libero: Jędrzej Gruszczyński (Cuprum Lubin SA), Jakub Popiwczak (KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*