13.06.2019

PlusLiga. Reprezentant Polski Bartłomiej Bołądź wzmocni Ślepsk Malow Suwałki

Reprezentant kraju Bartłomiej Bołądź, 25-letni atakujący niemieckiego VfB Friedrichshafen, gdzie pracował z obecnym trenerem Biało-Czerwonych Vitalem Heynenem, podpisał roczny kontrakt z suwalskim beniaminkiem PlusLigi .

Bartłomiej Bołądź zaczynał karierę w UKS Krzyż Wielkopolski, skąd trafił do Stilonu Gorzów Wielkopolski, a później do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

W 2013 roku, po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, rozpoczął profesjonalną karierę, podpisując 3-letni kontrakt z Cerradem Czarnymi Radom. W ostatnich latach występował w drużynie VfB Friedrichshafen (12-krotny mistrz Niemiec i 10-krotny zdobywca krajowego pucharu, regularnie występujący w europejskich pucharach).

Ślepsk Malow, w którym z zespołu który sięgnął po mistrzostwo I ligi, pozostało ośmiu zawodników buduje kadrę na występy w siatkarskiej elicie. Obok Bartłomieja Bołądzia, suwalski zespół pozyskał też reprezentanta USA, 22-letniego rozgrywającego Joshua Tuanigę. .Joshua Tuaniga nie będzie w Suwałkach osamotniony, w drużynie Andrzeja Kowala na pozycji przyjmującego będzie występował jego rodak, którego nazwisko zostanie ogłoszone jeszcze w tym tygodniu.

WD

Fot. Klaudia Piwowarczyk

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*