16.07.2019

Bieg Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego. Sto osób na 12 kilometrów

Impreza wyjątkowa przynajmniej z dwóch powodów. Organizowana jest w 30-lecie istnienia Wigierskiego Parku Narodowego, a udział w niej może wziąć tylko 100 osób.

W najbliższą niedzielę, 21 lipca Fundacja Kierunek Ultra i Wigierski Park Narodowy po raz drugi przeprowadzą bieg na dystansie 12 km. Organizatorzy, którzy promują ideę ochrony przyrody, gminę Suwałki i zdrowy styl życia, zapraszają na mniej znany, bardziej pofałdowany i urozmaicony teren leśny położony na północ od szosy Suwałki - Sejny.

Start i meta biegu zlokalizowane zostały przy siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem, a trasa prowadzi pięknymi ścieżkami wokół jeziora Suchary i wsi Leszczewo.    

Limit dotyczy opłaconych zawodników. Na stronie elektronicznezapisy.pl figuruje 106 nazwisk z całego regionu, ale dotąd tylko połowa chętnych  dokonała wpłaty. Nadal można więc zapisać się i przelać pieniądze. 

Jeżeli limit nie zostanie wyczerpany, zgłoszenia będą przyjmowane w dniu imprezy w godzinach 8.30-9.30 w biurze zawodów w najbliższym sąsiedztwie siedziby WPN, w kompleksie rekreacyjnym "Dziupla". Bieg rozpocznie się o 10.00.

Wystartować mogą dorośli i młodziez od 16. roku życia. Nagrody czekają na trzy najlepsze kobiet i mężczyzn w kategorii open. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

W odróżnieniu od poprzedniego roku, kiedy padał lekki deszczyk, w tę niedzielę panować ma sympatyczna, słoneczna pogoda. 

WD

Fot. Mariusz Rosół

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*