22.07.2019

Bieg Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego. Wygrali Joanna Karczewska i Andrzej Godlewski [foto]

W odróżnieniu od poprzedniego roku, w minioną niedzielę pogoda dopisała i 82 zawodników z całego regionu mogło czerpać przyjemność z pokonywania 12-kilometrowego dystansu Biegu Przyjaciół Wigierskiego Parku Narodowego.

Start i meta imprezy zorganizowanej przez Fundację Kierunek Ultra  zlokalizowana była w Krzywem, a trasa wiodła pięknymi ścieżkami wokół jeziora Suchary i wsi Leszczewo. W gronie uczestników nie zabrakło doświadczonych, utytułowanych biegaczy i to oni okazali się najszybsi.

Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Karczewska (Suwałki), przed Joanną Derencz (Gołdap) i Julita Piwońską (Ełk).

Rywalizację mężczyzn wygrał Andrzej Godlewski (Borawskie), drugi był Daniel Bochenko (Brzozowa), a trzeci Łukasz Drażba (Suwałki).

Teraz Fundacja Kierunek Ultra przenosi się z Wigierskiego Parku Narodowego do Suwalskiego parku Krajobrazowego i rzeczywiście kieruje się na ultra – zaprasza do udziału w zaplanowanym na 31 sierpnia liczącym 70 kilometrów Predathlonie Turtul.

- Jedne zawody - trzy dyscypliny - cztery aktywności! – zachwalają organizatorzy. -  Na początek 11 km na rowerze, potem 9 km kajakiem po Jeziorze Hańcza, dalej jeszcze raz rowerem - 36 km i na koniec 14 km biegu terenowego.