01.07.2019

Golf w temperaturze 37°C. Augustowianie górą na Lisiej Polanie

W sobotę i niedzielę na polu golfowym Lisia Polana został rozegrany turniej pod nazwą Podlaski Ryder Cup. Była to już jedenasta edycja rywalizacji pomiędzy Augustowem a Białymstokiem, a gospodarzem w tym roku był Białystok.


Do zawodów stanęły naprzeciw siebie 10-cio osobowe zespoły. 

Tradycyjnie już turniej był rozegrany w trzech formatach „match play” gdzie liczy się wygranie dołka polegające na mniejszej liczbie uderzeń na każdym dołku:

1. Foursome – naprzeciw siebie grają dwie dwuosobowe drużyny a zawodnicy w drużynie grają naprzemiennie jedną piłeczką. W tym formacie wygrali Augustowianie w stosunku 3,5 do 1,5.

2. W kolejnym formacie Four balls znowu stają do rywalizacji dwuosobowe drużyny i tu każdy z graczy gra swoja piłeczką, a do wyniku drużyny zalicza się rezultat lepszego z graczy. W tym formacie zwyciężyli golfiści z Białegostoku w stosunku 3:2.

Pierwszy dzień skończył się jednopunktowym prowadzeniem Augustowa 5,5 : 4,5.

O ile jeszcze w sobotę było znośnie  – bo tylko 27°C na polu Lisia Polana, to już w niedzielę był to koszmar – temperatura w cieniu dochodziła do 37 stopni i tylko całkiem spory wiatr pomagał przetrwać na polu. Obie drużyny w komplecie ukończyły jednak niedzielną rundę, co było efektem prawdziwego hartu ducha.

W niedzielę rozegrano dziesięć indywidualnych pojedynków meczowych jeden na jeden. Tę rundę wygrali augustowianie w stosunku 7,5 : 2,5, a cały mecz Augustów wygrał 13 : 7.

Piękny puchar, o całkiem niezłej już tradycji, pojechał na kolejny rok do Augustowa, który wygrał osiem z jedenastu rozegranych do tej pory zawodów.

Robert Hanisz

Na zdjęciach: Moment przekazania pucharu „Podlaski Ryder Cup” kapitanowi drużyny Augustowa przez kapitana drużyny Białegostoku, zdjęcie wszystkich uczestników zawodów oraz zdjęcie zwycięskiej, augustowskiej drużyny otaczającej kapitana z pucharem.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*