08.09.2019

Golf. Wyjątkowa frekwencja w jubileuszowej edycji Mistrzostw Województwa [zdjęcia i wyniki]

W sobotę i niedzielę, 7 i 8 września na polu w Grabowie koło Augustowa rozegrano jubileuszową, 10. edycję Mistrzostw Podlasia w Golfie.

Tradycyjnie mistrzostwa zostały objęte patronatem Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego. Na starcie dwudniowych zawodów stanęło 34 zawodników, była  to wyjątkowo liczna obsada turnieju organizowanego w Grabowie. Zawodnikom dopisała znakomita pogoda, nie padało, nie wiał zbyt mocny wiatr, no i nie było upalnie.

Puchary Mistrzów Podlasia w klasyfikacji brutto wręczano w trzech kategoriach. W kategorii mężczyzn wywalczyli je (w nawiasach liczba uderzeń będąca sumą dwóch rund): Andrzej Sawicki (118), Waldemar Dzierżyński (119) oraz Krzysztof Okrągły (120) po dogrywce z Mirosławem Newelem (120).

W kategorii kobiet tytuły przypadły Mariannie Wiszniewskiej (121) przed Barbarą Kielich ((125) i Anną Palczewską (136).

Juniorzy walczyli tylko w jednej, niedzielnej rundzie. Juniorski tytuł Mistrzyni Podlasia wywalczyła Sara Kostrycka (69) przed Antonim Zdrodowskim (78) i Krzysztofem Guzewiczem (86).

Wręczono też medale w klasyfikacji netto. Złoty medal wywalczył Krzysztof Sosnowski (136), srebrny Małgorzata Sawicka-Jakowiak (157) a brązowy Robert Hanisz (138).

Rozegrano również konkurs towarzyszący na najdokładniejsze uderzenie na dołku nr 1. Tutaj zwycięzcą został Władysław Wasiński (426 cm od flagi), drugie miejsce wywalczył Andrzej Sawicki (470 cm) a trzeci był Paweł Sikora (772 cm).