29.06.2019

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki. Biało-niebiescy testują dziewięciu graczy [wynik na bieżąco]

W swoim pierwszym sparingu Wigry przegrały 1:2 z Jagiellonią Białystok. Trener Biało-Niebieskich Adam Fedoruk sprawdził w tym meczu dziewięciu zawodników starających się o angaż w suwalskim pierwszoligowcu.

Kończąca dzisiaj zgrupowanie w podwarszawskiej Kępie Jagiellonia nie zgodziła się przesunąć meczu kontrolnego z godziny 11.00 na późniejszą. Suwalska ekipa musiała więc wyjechać na sparing o piątej rano.

Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii zapowiedział, że w I połowie zagra trzech zawodników ze statusem młodzieżowca, żeby wymieszać składy, że nie będzie jeszcze klarował  podstawowej "11". Jego zawodnicy rozegrają dzisiaj po 45 minut. W pierwszej połowie broni Damian Węglarz, a w grugiej ma zagrać Bartosz Bida, ktorzy w poprzednim sezonie ogrywali się w Wigrach. Po meczu z Wigrami Ireneusz Mamrot ma podjąć decyzję o wypożyczeniu do innych klubów 2-3 młodzieżowców.

Wigry miały wczoraj dwie jednostki treningowe. W wyjściowym składzie trener Adam Fedoruk wystawił ośmiu zawodników, którzy decydowali o obliczu drużyny w poprzednim sezonie. Przeciwko Jagiellonii nie zagra jeszcze bramkarz Jan Balawejder, pozyskany z Polonii Warszawa.

Wśród 9 testowanych są obrońcy Łukasz Bogusławski (ostatnio Górnik Łęczna) i Hubert Sadowski (Pogoń Szczecin) oraz pomocnicy Mateusz Grudziński (Legia Warszawa, Victoria Sulejówek) i Grzegorz Aftyka (Legia II Warszawa), a także napastnik Oskar Furst (Pogoń II Szczecin).

W 6 minucie suwalski pierwszoligowiec zagroził tegorocznemu finaliście Pucharu Polski  ze stałego fragmentu. Po dośrodkowaniu z rzutu roznego na bramkę Damiana Węglarza uderzał Adrian Karankiewicz, wychowanek Jagi zresztą.

W odpowiedzi niecelnie na bramkę Wigier strzelił Patryk Klimala, który  w sezonie 2017/2018 występował w Suwałkach i zdobyl 12 goli. W 10 minucie Patryk Klimala podał do Jakuba Wójcickiego, a ten trafił w słupek bramki Dominika Kąkolewskiego. W 20 minucie nad poprzeczką uderzał Przemysław Mystkowski.

W 23 minucie Wigry obejmują prowadzenie. Strzelcem gola jest 19-letni Oskar Furst, który z suwalskim zespołem trenuje od ubiegłego tygodnia.

Osiem minut później drużyna Adama Fedoruka mogła podwyższyć wynik, ale w doskonałej sytuacji do siatki rywali nie trafił Kamil Sabiłło. Po  półgodzinie gry w białostockiej bramce nastąpiła planowana zmiana. Damiana Węglarza zastąpił Hubert Gostomski.

Jagiellonia dąży do wyrównania. Niecelnie strzela Poletanović, po wrzutce Jakuba Wójcickiego z piłką minęli się Przemysław Mystkowski i Patryk Klimala, a po strzale Pospisila piłka przeleciała tuż obok słupka.

Ataki białostockiej drużyny przyniosły efekt w 45 minucie. Wigry straciły "gola do szatni" w podbramkowym zamieszaniu, a strzelcem był Jakub Wójcicki.

Od początku drugiej części spotkania Jagiellonia ruszyła do ataków, ale jej zawodnicy są nieskuteczni i pechowi. W słupek trafili Juan Camara i Bartosz Bida, a Jesus Imaz posłał piłkę obok bramki.

Podopieczni Ireneusza Mamrota koniecznie chcą przechylić szalę na swoją korzyść, ale po strzałach Bartosza Bidy i Juana Camary piłka pada łupem bramkarza suwalskiej drużyny.

W 70 minucie 18-letni Bartosz Bida, w poprzednim sezonie bardzo dobry joker w zespole Wigier, opuszcza boisko, a wraz z nim schodzi Jesus Imaz.

Cztery minuty później to Wigry mogły zdobyć gola po szybkiej kontrze, ale Santini kapitalnie obronił strzał Filipa Karbowego.

Minęły kolejne cztery minuty i Jagiellonia może mówić o kolejnym pechu. W poprzeczkę bramki suwalskiej drużyny trafił 18-letni Paweł Gierach. W sumie, Jaga zanotowała już trzy uderzenia w słupek i jedno w poprzeczkę.

W 79 minucie jest 2:1 dla Jagiellonii. Tym razem białostocki zespół może mówić o szczęściu. Po przypadkowym zagraniu Kitlińskiego bramkę zdobywa Michał Ozga. Takim też wynikiem kończy się spotkanie.

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 - Oskar Furst 23, 1:1 - Jakub Wójcicki, 2:1 - Michał Ozga

Jagiellonia (1. połowa): Węglarz (31 Gostomski) - Wójcicki, Mitrović, Arsenić, Bodvarsson - Pospisil, Poletanović - Łapiński, Mystkowski, Imaz - Klimala.

Jagiellonia (2. połowa): Gostomski (60 Santini) - Kadlec, Mitrović, Kwiecień, Guilherme - Poletanović, Nawrocki - Camara, Struski, Imaz (70 Kitliński) - Bida (70 Gierach).

Wigry (1. połowa): Dominik Kąkolewski - Adrian Piekarski, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Robert Bartczak, Łukasz Sosnowski, Joel Huertas, Grzegorz Aftyka, Mateusz Grudziński,  Kamil Sabiłło, Oskar Furst.

Wigry (2. połowa): zawodnik testowany - Filip Karbowy,  Łukasz Bogusławski, Hubert Sadowski, Jakub Świątek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Cezary Sauczek, zawodnik testowany.