22.09.2013

Karate. Dziewięcioro suwalczan na ME

W Opolu odbył się kwalifikacyjny Turniej Karate Shinkyokushin do Mistrzostwa Europy Młodzieżowców U-22 ( wiek 19-22 lata), które odbędą się w dniach 15-16 listopada w miejscowości Oradea w Rumunii. W Opolu kwalifikacje wywalczyło czworo zawodników Suwalskiego Klubu Karate, a w sumie prawo startu w ME U-22 i Kadetów ma już aż dziewięcioro reprezentantów Suwalskiego Klubu Karate i jest to największy sukces w historii klubu.

 W opolskim turnieju udział wzięło 51 wybranych zawodników, reprezentujących 18 klubów. Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił do kwalifikacji 4 młodzieżowców: Mateusza Muczyńskiego w kategorii do 65 kg, Sebastiana Biłbaka i Wojciecha Żytkiewicza w kategorii do 70 kg oraz Mateusza Krejpcio w kategorii do 75 kg. Bezpośrednią kwalifikację na ME zdobywali finaliści i w tym gronie znaleźli się wszyscy suwalczanie. 

Mateusz Muczyński wygrał kategorię do 65 kg. W kategorii do 70 kg w finale spotkali się dwaj nasi zawodnicy: Wojciech Żytkiewicz i Sebastian Biłbak. Po wyrównanej walce sędziowie wskazali na wygraną Sebastiana, a Wojtek musiał zadowolić się drugim miejscem. Rywalizację w kategorii do 75 kg wygrał Mateusz Krejpcio.

Powołanie do kadry przygotowującej się do startu w ME U-22 otrzymała też Aleksandra Czerwiecka, która z powodu kontuzji nie mogła wystartować w eliminacjach. Ola jest wicemistrzynią Europy z poprzedniego roku i ten tytuł dał jej też kwalifikację na tegoroczne zawody.  

W tym samym miejscu i czasie o medale ME rywalizować będą kadeci (wiek 15-16 lat), a wśród nich czworo suwalczan: Marlena Drażba, Michał Karpowicz oraz Daniel i Damian Biłbak. 

Aktualnie kwalifikacje na ME U - 22 i Kadetów posiada zatem dziewięcioro zawodników reprezentujących suwalski klub i jest to najliczniejsza ekipa jaką wyślemy na imprezę tej rangi.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*