15.10.2019

Karate kyokushin. Adrian Bugieda brązowym medalistą mistrzostw Polski [zdjęcia]

Jeden medal, dwa czwarte i piąte miejsce przywieźli suwalczanie z rozegranych w Szczecinie Mistrzostw Polski Seniorów Kata i Kumite Open (bez podziału na kategorie wagowe) oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat) w Kumite i Kata.

Na najniższym stopniu podium w kumite do 50 kg juniorów młodszych stanął  Adrian Bugieda. Podopieczny Marka Krejpci wygrał dwie walki , a w trzecim pojedynku nie sprostał przeciwnikowi i musiał zadowolić się brązem

Przykre dla sportowca, czwarte miejsce w kata zajęli senior Michał Karpowicz i junior Tomasz Kluczyński.

Piąte miejsce w kumite do 55 kg juniorek przypadło dla Gabrieli Hołdyńskiej, która w drugiej walce uległa przyszłej mistrzyni. W konkurencji kata Gabrieli nie udało się jej zakwalifikować do finału.

Kolejna zawodniczka Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, Jolanta Płońska przegrała swój pierwszy pojedynek przez co nie zakwalifikowała się do ćwierćfinału i skończyła zawody na poziomie eliminacji.