14.10.2019

Kickboxing. Zwycięstwo drużynowe i 15 medali dla Panzer Suwałki i Augustów na Baltic Cup 3 w Sejnach

W International Baltic Cup 3, międzynarodowych mistrzostwach państw nadbałtyckich zawodnicy z Suwałk i Augustowa wywalczyli 6 złotych 5 srebrnych i 4 brązowe medale. Na podium stawali też gospodarze z Kickboxing Team Sejny.

W K1 złoto dla Panzera Suwałki zdobyli Szymon Dembowski w kategorii do 67 kg, który w emocjonującym finale pokonał 2:1 Łotysza Dajrisa Adejanovsa oraz  Patryk Szyszko, który w kat. do 86 kg. Wygrał z Rafałem Wysockim, klubowym kolegą. Dla Panzera Augustów tytuł w kategorii do 91 kg wywalczył Mariusz Lewoń. Na najwyższym stopniu w K1 stanąl sejnianin Robert Dochód, a srebro dla Teamu Sejny zdobył Rafał Kamiński. Brązowe medale dla Panzera Suwałki wywalczyli Miłosz Hruświcki w kategorii do 75 kg i Adrian Rzatkowski – 81 kg.

W kick light zloto dla Suwałk zdobył Mateusz Pietruszewski w kat. do 69 kg oraz Adrian Ołownia w kat. do 63 kg, który w finale w pierwszej rundzie pokonał Mateusza Jankowskiego z Team Sejny. Suwalczanin Marcel Ostrokołowicz wygrał walkę o złoto w kategorii do 57 kg z klubowym kolegą Mateuszem Kuklewiczem.

Pierwsze walki w swoich sportowych karierach stoczyli Kuba Szostak w kat. do 94 kg. oraz Sebastian Pawłowski w kat. do 69 kg. Obaj zawodnicy Panzera Suwałki po dobrych walkach zdobywają srebrne medale. W  kick light brązowe medale zdobyli - Sandra Karłowicz w kat. Junior do 60 kg. oraz Michał Giedrojć w kat. senior do 94 kg. Z klubu Panzer Augustów srebrny medal zdobyła Kinga Szczęsna.

Z grona zawodników Kickboxing Team Sejny swoje pierwsze walki z bardziej doświadczonymi rywalami Tomasz Leonowicz, Michał Macianis, Emil Czeszkiewicz,  Damian Maciukanis, Mateusz Dąbrowski  i Krystian Totczyk.