Koszykówka. Chłopcy z PG 3 mistrzami Suwałk

KOMUNIKAT

MISTRZOSTWA SUWAŁK

W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW GIMNAZJUM

Odbyły się mecze eliminacyjne Mistrzostw Suwałk w koszykówce chłopców Gimnazjum. Do turnieju zgłosiło się 8 szkół, czyli wszystkie suwalskie Gimnazja i Gimnazjum im. M. Konopnickiej. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Grupa I rozegrała mecze w Zespole Szkół nr 2, a grupa II w Zespole Szkół nr 7. Do finału awansowały po 2 drużyny z każdej grupy. Finał został rozegrany w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach systemem „każdy z każdym” z zaliczonym meczem z eliminacji. W turnieju udział wzięło 85 zawodników. Sędzia głównym zawodów był  Adam Piotr Bogusz, drugim sędzią Jan Marek Fulara.

Wszystkie zespoły finału otrzymały dyplomy, trzy pierwsze nagrodzono pucharami, a najlepszy zawodnik Mateusz Dargiewicz z Gimnazjum nr 3  otrzymał statuetkę.

GRUPA I     (42 zawodników)

Sędziowali: Adam Bogusz,  Mateusz Myszkowski

Tabela i wyniki

Szkoła    PG 1 Suwałki  PG  2  PG 3       GMK  Punkty  Kosze      Miejsce

PG 1                          3 : 4   8 : 35    25 : 2    5        56 : 41    II

PG 2          4 : 23                 0 : 25    10 : 8    4        14 : 56    III

PG 3        35 : 8        25 : 0               49 : 0    6      109 : 8      I

GMK          2 : 25        8 : 10 0 : 49                 3       10 : 84    IV

Najwięcej punktów zdobył Mateusz Dargiewicz PG 3 -  29 pkt. Do finału Mistrzostw Suwałk awansowało Gimnazjum nr 3 i 1.

GRUPA II ( 43 zawodników)

Sędziowali: Jan Marek Fulara, Tomasz Czygier.

Szkoła    PG 4 Suwałki  PG  5   PG 6       PG 7  Punkty  Kosze     Miejsce

PG 4                          0 : 20    4 : 32   8 : 30    2     12 : 82    IV

PG 5         20 : 0                   25 : 27   6 : 23    4     51 : 50    III

PG 6         32 : 4       27 : 25             11 : 28    5     70 : 57    II

PG 7         30 : 8       23 : 6    28 : 11               6     82 : 25    I

Najwięcej punktów zdobył Maciej Grzędziński  PG 7 – 37 pkt.  Do finału Mistrzostw Suwałk awansowało Gimnazjum nr 7 i 6.

FINAŁ

Szkoła    PG 1 Suwałki    PG  3    PG 6      PG 7    Punkty   Miejsce

PG 1                            8 : 35   23 : 13    6 : 11    4        III

PG 3        35 : 8                       46 : 9    32 : 7      6        I

PG 6        13 : 26          9 : 46               11 : 28    3        IV

PG 7        11 : 6            7 : 32               28 : 11    5        II

Najwięcej punktów zdobył Mateusz Dargiewicz PG 3 -  30 pkt. Do finału Grupy północnej awansowało Gimnazjum nr 3 i 7.