12.07.2019

Lekkoatletyka. Nie dla nas podium na XXV OOM

Bez medalu z poznańskiego Goleniowa z Finału XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski U 18, wracają do domów lekkoatleci Hańczy Suwałki i Technika Augustów. Najwyższe lokaty naszych zawodników to 4. Szymona Łazarskiego (Technik, na fot. pierwszy z prawej)) w rzucie dyskiem oraz 6. i 8. Kornela Rybackiego (Hańcza) odpowiednio na 110 m i 400 m ppł.

Lokaty zawodników Hańczy i Technika:

Dziewczęta:400 m ppł.: Gabriela Staniewicz – 15. (7. finał B - 67.08 (el. 67.74)

Rzut oszczepem: Gabriela Butkiewicz – 36,23  - 14 miejsce

Skok wzwyż: 21. Emilia Michałowska (el. 150 cm)

Chłopcy:

400 m ppł.: 8. Kornel Rybacki – 57.23 (el. 57.42)

Pchnięcie kulą:  9. Kornel Brankiewicz (Hańcza) - 15,30 (el. 15,43); 11. Paweł Kryszyn (Technik Augustów) – 14,90 (el. 15,04), 16. Szymon Łazarski (Technik - el. 14,25)

110 m ppł.: 6. Kornel Rybacki – 14.71 (el. 14,51)

Rzut dyskiem: 4. Szymon Łazarski (Technik) – 51,17 (el. 46,72)

W klasyfikacji punktowej Hańcza z 19 pkt. zajęła 55., a Technik z 14 pkt. 79. miejsce (na 218 punktujących klubów).

Województwo podlaskie z 6 medalami (2+2+2) w klasyfikacji medalowej zajęło miejsce 9, a w punktowej, ze 151 pkt., uplasowało się na miejscu 12.