26.08.2019

Mistrzostwa Polski w la. Złota Maria Andrejczyk, Hubert Chmielak trzeci, a za nim Piotr Lebioda

Maria Andrejczyk nie była jedyną przedstawicielką suwalskiej szkoły oszczepu, która stanęła na podium mistrzostw Polski w Radomiu. Trzeci wśród mężczyzn był Hubert Chmielak, wychowanek Hańczy.

O sukcesach swoich byłych podopiecznych informował trener Jarosław Jutkiewicz, który przebywa z młodszymi lekkoatkletami Hańczy na zgrupowaniu w Białej Podlaskiej: podczas - Brązowy medal  w rzucie oszczepem mężczyzn wywalczył były zawodnik Hańczy Hubert Chmielak, który w 2008 roku, będąc jeszcze juniorem, rywalizował na MP Seniorów w Szczecinie, gdzie zajął 7. miejsce z rezultatem 72,13 m - wspomina Jarosław Jutkiewicz. - Na miejscu 4. w Radomiu uplasował się kolejny suwalczanin Piotr Lebioda.

Hubert Chmielak  (na zdjeciu pierwszy od prawej) dodaje, że skompletował już medale mistrzostw Polski seniorów, bo w 2013 r. wywalczył złoto, a przed dwoma laty - srebro.

- W konkursie trójskoku wystąpiła Monika Piekarska, obecnie zawodniczka Juvenii Puszczykowo, zajmując 7. miejsce (Monika startowała po kontuzji kolana, którą odniosła w ubiegłym roku) - kończy Jarosław Jutkiewicz.