29.08.2013

MTB. Wielkie ściganie w Szelmencie

Już w tę niedzielę, 1 września na najładniejszej trasie w Polsce amatorzy jazdy na rowerze rywalizować będą w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Maratonie MTB. Taką rangę będzie miał bowiem Maraton Kresowy Szelment „W Krainie Ozów”, który rozpocznie się o godz. 11 w centrum sportów narciarskich WOSiR.

 


Do rywalizacji mogą przystąpić wszyscy chętni. Zapisy przyjmowane będą jeszcze w dniu zawodów, w godz. 9.00-10.45 w WOSiR Szelment, na którego terenie po raz pierwszy zlokalizowane zostały start i meta maratonu.

Puchary za mistrzostwo województwa otrzymają nie tylko zwycięzcy maratonu, półmaratonu i mini-maratonu, ale też najlepsze drużyny na poszczególnych dystansach. Na tym najkrótszym prowadzona będzie oddzielna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców.


Na starcie pojawi się spora grupa reprezentantów Klubu Rowerowego MTB Suwałki. Nasi zawodnicy o kilku tygodni pilnie trenują na trasie wiodącej przez atrakcyjne zakątki Suwalskiego Parku Krajobrazowego, poznają każdy jej kilometr, ćwiczą morderczy finisz z podjazdem pod Jesionową Górę. Zawody w Szelmencie będą 11. wyścigiem w tegorocznym cyklu Maratonów Kresowych.

 

Po dotychczasowych, kilkoro suwalczan ma szanse na podium w klasyfikacji generalnej, a MTB Suwałki jest zespołowym liderem w półmaratonie. Nasi kolarze chcą jak najlepiej wypaść u siebie, a potem walczyć o końcowy sukces w maratonach w Podsupraślu, Supraślu oraz Mielniku nad Bugiem.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*