09.07.2019

Pięcioro lekkoatletów Hańczy wystartuje w XXV OOM

Od środy do piątku na stadionie w poznańskim Golęcinie o medale 25 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rywalizować będą lekkoatleci (17-18 lat), w tym pięcioro zawodników suwalskiej Hańczy.

W gronie faworytek do medalu, nawet złotego, jest oszczepniczka Gabriela Butkiewicz (na fot.), podopieczna Karola Sikorskiego, która ma aktualnie drugi wynik (48,80 m) w kraju w tej grupie wiekowej (najlepszy 49,58) należy do Gabrieli Andrukonis z Czwórki Białystok).

- Rzeczywiście Gabrysia jest jedną z faworytek, ale za to medali się  nie przyznaje. Trzeba go wywalczyć na rzutni i moja podopieczna bez wątpienia taką walkę podejmie. To dziewczyna o mocnej psychice, a do tego utalentowana i bardzo pracowita – o Gabrysi mówi jej trener Karol Sikorski, który do czwartego miejsca na IO w Rio de Janeiro i rekordu Polski seniorek doprowadził Majkę Andrejczyk. – Będzie to bez wątpienia ciekawy konkurs, w którym można się spodziewać dalekich rzutów, nawet w granicach rekordu Polski w tej kategorii wiekowej, chociaż na takich imprezach jak ta, bardziej niż wynik liczy się kolor medalu.

Drugim cichym kandydatem do medalu dla Hańczy jest płotkarz Kornel Rybacki (trener Jarosław Jutkiewicz), który ma piąty wynik w biegu na 400 m ppł. i siódmy na 110 m ppł. 

- Teoretycznie większe szanse na miejsce w trójce daje się Kornelowi na niskich płotkach (400 m), ale wysokie (110 m) to większa loteria i tu bywają nie tylko niespodzianki, ale wręcz sensacje. Wierzę w Kornela, podobnie jak w pozostałych moich podopiecznych, życzę im najpierw awansu do finałów, a  później zdobycia medalu – twierdzi trener J. Jutkiewicz.

Dodajmy, że eliminacje oszczepniczek i w biegu na 400 m ppł. z udziałem Gabrieli Staniewicz (tr. K. Sikorski) i wspomnianego już K. Rybackiego zaplanowano na środę (10.07. w sesji porannej), a finały na czwartek (11.07. w serii popołudniowej).

W środowe przedpołudnie w eliminacjach walczyć też będą oszczepniczka Gabriela Butkiewicz (druga podopieczna K. Sikorskiego), skoczkini wzwyż Emilia Michałowska (14-15 wynik w Polsce, finał w piątek 12.07.), kulomiot Kornel Brankiewicz (15 wynik, finał 11.07.).

W piątek w Kornel Rybacki w porannych eliminacjach powalczy o awans do popołudniowego finału biegu na 110 m ppł.  

LEKKOATLETOM HAŃCZY ŻYCZYMY POWODZENIA !!!         

Foto. Przegląd sejneński

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*