19.04.2019

Piłka nożna kobiet. Pechowy mecz suwalczanek z wiceliderem II ligi [zdjęcia]

Takiego przebiegu spotkania RESO Akademia 2012 - ULKS MOSiR Sieradz nikt się nie spodziewał. Mecz poniósł za sobą wiele ofiar, nie obyło się bez poważnych kontuzji, a wiceliderki z Sieradza wygrały aż 5:1 .

W 18. minucie spotkania do zejścia z boiska zmuszona została suwalska bramkarka Magdalena Mackiewicz. Jej miejsce między słupkami zajęła Zuzanna Skrodzka, grająca dotąd  na lewym skrzydle, a na boisko weszła Joanna Ciruk.

Po raz pierwszy piłkę z siatki, po rzucie karnym podyktowanym za dotknięcie piłki ręką przez Julię Smyk, Zuzanna Skrodzka musiała wyciągać w 36 minucie. Do końca pierwszej połowy przyjezdnym nie udało się podwyższyć prowadzenia, bowiem suwalska obrona łapała je na spalonym.

Tuż przed przerwą groźnej kontuzji – złamania kosci udowej z przemieszczeniem doznała  zawodniczka MOSiR-u Sieradz. Karetka odwiozła ją do szpitala. Ten niefortunny wypadek, bo do złamania doszło bez kontaktu z rywalka,  przedłużył czas gry. Przerwa między pierwszą a drugą połową trwała jedynie 3 minuty.

Po wznowieniu gry do ataku ruszyły oba zespoły, jednak to Akademiczce - Aleksandrze Radzewicz, po asyście Aleksandry Bieryło, udało się doprowadzić do remisu 1:1. Niestety, tylko na tyle było stać podopieczne Grzegorza Twarowskiego i Karola Piaścika.  Posypały się kolejne gole dla przyjezdnych, a ostatni z nich, znowu po dotknięciu piłki ręką, z rzutu karnego.

Kolejny mecz suwalskie piłkarki rozegrają ponownie na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Suwałkach już 28 kwietnia (niedziela). Ich rywalkami będzie zajmująca 10. miejsce w tabeli Victoria Bartoszyce.

AB

RESO Akademia 2012 - ULKM MOSiR Sieradz 1:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Dagmara Suskiewicz 36-karny, 1:1 Aleksandra Radzewicz 47, 1:2 Katarzyna Borowiec 67, 1:3 Aleksandra Bilnik 73, 1:4 Dagmara Suskiewicz 82, 1:5 Dagmara Suskiewicz 89-karny .

Żółte kartki: Milena Terka, Monika Walak (obie Sieradz), Laura Frąckiewicz (Suwałki) .

RESO Akademia 2012: Magdalena Mackiewicz (18 Joanna Ciruk (65 Magdalena Gryszkiewicz)) - Laura Frąckiewicz, Ewa Pacewicz, Natalia Ołów, Zuzanna Skrodzka, Anna Stankiewicz, Izabela Łada (86 Aurelia Kotarska) , Aleksandra Radzewicz, Julia Smyk (80 Karolina Gałażewska), Magdalena Suchocka (75 Katarzyna Iwaszko), Aleksandra Bieryło.