02.09.2013

Ślepsk na półmetku

Na półmetku przygotowań do rozgrywek I ligi są siatkarze Ślepska Suwałki. Za nimi cztery tygodnie ciężkich treningów (od trzech tygodni - 5 dni po 2 x dziennie) i nieoficjalny pierwszy sparing. Przed nimi kolejne zajęcia w hali, na siłowni i coraz więcej spotkań kontrolnych.

 


- Przygotowania przebiegają zgonie z planem, chociaż nie bez drobnych problemów - mówi Piotr Poskrobko, pierwszy trener Ślepska. - Chłopcy pracują solidnie, atmosfera jest dobra, kontuzje, odpukać w niemalowane drewno, na razie nas omijają. Oby tak dalej.


 

Te drobne problemy to wciąż niepełny skład Ślepska i choroba (nie mylić z kontuzją) Macieja Kałasza, który od tygodnia przebywa w suwalskim szpitalu. Czuje się coraz lepiej i jest szansa, że już dziś wróci do domu. Kiedy wznowi treningi - zadecydują lekarze. Będzie jednak potrzebował trochę czasu żeby nadrobić treningowe zaległości. Z drużyną nie trenuje rozgrywający Australijczyk Benjamin Bell, który otrzymał powołanie do reprezentacji swego kraju na Mistrzostwa Azji Środkowej i do Polski przyleci 7 lub 8 października, a zatem już po pierwszym meczu ligowym ze Stalą AZS PWSZ w Nysie (5.10.13). 

 

- Mam za sobą pierwszy udany sparing, w którym zremisowaliśmy 2:2 z Pekpolem w Ostrołęce - opowiada trener Poskrobko. - Wynik, jak na siatkówkę, nietypowy, ale nie on był najważniejszy, a gra, sprawdzenie różnych ustawień na boisku, wariantów gry. Z tego co pokazała drużna jestem zadowolony. Była walka, chłopcy realizowali założenia. 

 

Kolejny sprawdzian siatkarzy Ślepska czeka w najbliższy piątek (6.09.), kiedy o godz. 17.45 w hali OSiR w Suwałkach zmierzą się z II-ligowym Centrum Augustów. Wstęp dla kibiców wolny, podobnie jak na popołudniowe treningi rozpoczynające się o godz. 17.00.

 

Tydzień później (piątek, 13.09., godz. 11.00) Ślepsk zagra w Ełku z występującą w PlusLidze Politechniką Warszawską, a w weekend (14-15.09.) wystąpi na turnieju w Ostrołęce, w którym zagrają też Pekpol, Camper Wyszków i KPS Siedlce.

 

Na wtorek (3.09.) zaplanowano spotkanie władz klubu z trenerami i wówczas poznamy pełny skład drużyny na sezon 2013/2014.  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*