02.09.2013

Suwalczanin mistrzem Europy w bowlingu

 Stanisław Poświatowski (na zdjęciu na najwyższym stopniu podium z prawej), zawodnik Jaćwinga Suwałki i Mieczysław Kontrymowicz z Warmii i Mazury Olsztyn zostali mistrzami Europy osób niedowidzących w bowlingowych dwójkach. Podczas przeprowadzonego w Pradze turnieju suwalczanin wystąpił także w rywalizacji indywidualnej, w której zajął 10. miejsce.

 

- Trochę szkoda, bo liczyliśmy na dwa medale – mówi Kazimierz Świtaj, działacz i instruktor suwalskiego klubu. – Na niedawnych mistrzostwach Polski Stanisław Poświatowski sięgnął po tytuł, a wynikiem 1104 punkty pobił rekord kraju. W debiucie na międzynarodowej arenie zjadła go trema, rzucił „tylko” 953 oczka.

Poświatowski wcześniej grał w goal-ball, bowlingiem zainteresował się przed siedmioma laty, a na poważnie uprawia ten sport od czasu otwarcia kręgielni w Fantasty Park. W II Otwartych Mistrzostwach Europy w Pradze, w których wystąpili także zawodnicy z Australii, Singapuru, Malezji i Japonii, w ładnym stylu osiągnął historyczny dla Jaćwinga sukces. W duecie z Kontrymowiczem, mistrzem Starego Kontynentu w bowlingu klasycznym nie mieli sobie równych. Suwalczanin rzucił 1066, a jego utytułowany partner 1143 pkt. i Polacy z dużą przewagą wyprzedzili parę gospodarzy.


Do stolicy Czech, dzięki finansowemu wsparciu miasta, pojechał kolejny zawodnik Jaćwinga Dariusz Chalecki. Mistrza Polski osób słabowidzących nie dopuścili jednak do startu lekarze, którzy uznali, że jego pole widzenia jest o kilka procent za duże.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*