29.03.2024
20:30

15.08.2013

Suwalscy bokserzy ze złotem i srebrem OOM

Magdalena Dembowska z OSiR Suwałki została mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii 46 kg. Srebrny medal w zakończonej dzisiaj w Łodzi imprezie wywalczył jej klubowy kolega Adrian Jachimowicz (na zdjęciu), walczący w wadze 60 kg. Paweł Pasiak, trener suwalczan, a zarazem kadry narodowej kobiet nie kryje dumy z występu swoich podopiecznych.

- Magda, chociaż boksuje od niedawna, czyni niesamowite postępy – chwali szkoleniowiec. – Niedawno reprezentowała nasz kraj w Mistrzostwach Unii Europejskiej na Węgrzech, gdzie nieznacznie przegrała z Turczynką. W Łodzi nie miała już sobie równych.

W finale 16-letnia suwalczanka pokonała 5:0 Patrycję Komudzińską z MOSM Tychy. Dembowska była bardziej zdecydowana, atakowała kombinacjami ciosów, była lepsza w każdej z trzech rund i z wielką radością przyjęła jednogłośny werdykt arbitrów. Zdobyła drugi w krótkiej historii suwalskiego klubu złoty medal OOM. Pierwszy, przed trzema laty, wywalczył Jakub Krajewski.

Na najwyższym stopniu podium, mimo niesłychanej ambicji, nie udało się stanąć Adrianowi Jachimowiczowi. Do finału suwalczanin awansował bardzo łatwo, ale tu czekał na niego jeden z najbardziej utalentowanych w kraju 16-latków Eryk Giermak z Gardy Chojna, mistrz Europy uczniów. Bardziej doświadczony, silniejszy fizycznie rywal nonstop nacierał na Jachimowicza, zadawał więcej ciosów i zasłużenie wygrał 5:0.

- Adrianowi trochę brakuje do 60 kg, ale nie ma sensu, by startował w lżejszej kategorii - uważa Pasiak. – Chłopak ciągle się rozwija, a w pojedynku z Giermakiem odebrał naprawdę cenną lekcję boksu – przekonuje trener OSiR Suwałki.