02.09.2019

Szachy. Trzy medale i dużo dobrych miejsc suwalczan w mistrzostwach Polski [zdjęcia]

Michalina Rudziewicz zdobyła brąz w rywalizacji dziewcząt do lat 18, a Gabriela Pałejko (do lat 10) i Kamil Jasiulewicz (do lat 8) wywalczyli srebrne medale w Mistrzostwach Polski Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

W przeprowadzonym w Rzeszowie turnieju rywalizowało aż 1148 zawodników, wśród nich 34 z KSz Hańcza i 14 z UMKSz Jaćwież Suwałki. Klub Szachowy Hańcza Suwałki może poszczycić się tym, że 16 dziewcząt i chłopców ukończyło zawody w czołowej „30” w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W najstarszej kategorii, do lat 18, oprócz trzeciej w stawce Michaliny Rudzińskiej, bardzo dobrze spisała się Debora Choińska, która zajęła 13. miejsce. Wśród chłopców 22. był Michał Wierzbicki.

W kategorii do lat 16 wysokie, 11. miejsce zajęła Kinga Wołągiewicz. Edyta Wysocka była 22., a Julita Bednarska 38., a Sebastian Sapiński ukończył rywalizację juniorów na 56. pozycji.

Lepiej od dziewcząt chłopcy spisali się w kategorii do lat 14. Paweł Czarniecki  był 18., Błażej Pieczulis 33., a Paweł Bednarski (wszyscy Hańcza) - 40. Mateusz Milewski, Wojciech Sawicki i Jakub Pojawa (wszyscy Jaćwież) zajęli 59, 63 i 68. miejsce. Gabriela Wiszniewska z Jaćwieży uplasowała się na 53. pozycji,   60. była Martyna Walendykiewicz, a 65. Julia Boguszewska (obie Hańcza).

W kategorii do lat 12 - 27. była Anna Czarniecka (Hańcza), 29. Kinga Gładyszewska (Jaćwież), 36. Maria Pałejko (Hańcza), 45. Paulina Rojek (Jaćwież), 51. Dominika Racis (Hańcza) i 62 Hanna Butkiewicz (obie Hańcza).

Wśród chłopców – 55. Michał Bartnik (Jaćwież), 64. Michał Racis, 65. Hubert Pieczulis (obaj Hańcza), 73. Piotr Iracki, 81. Jan Sawicki (obaj Jaćwież), 91. Stanislaw Wasilewski (Hańcza), 105. Maciej Bienio i 156. Bartosz Rojek (obaj Jaćwież).

W kategorii do lat 10 na drugim miejscu podium wśród dziewcząt stanęła Gabriela Pałejko, na 43. pozycji uplasowała się Marta Brzozowska, a w rywalizacji chłopców  - 17. Dawid Jasiulewicz, 28. Dorian Sawicki, 54. Jan Butkiewicz (wszyscy Hańcza) i 135. Mikołaj Gugała (Jaćwież).

Drugie srebro i trzeci medal dla Hańczy zdobył w kategorii do lat 8 Kamil Jasiulewicz, a za nim uplasowali się jego koledzy klubowi  – 24. Kacper Boguszewski, 47. Mateusz Wasilewski, 55. Filip Kowalewski, 73. Adam Orłowski (Jaćwież) i 78. Damian Boguszewski (Hańcza). Wśród dziewcząt najwyżej, na 25. miejscu była Zuzanna Kołosza, 28. Natalia Wasilewska, 30. Aleksandra Brzozowska, 40. Weronika Racis i 42. Katarzyna Czarniecka (wszystkie Hańcza).

W listopadzie młodzi suwalczanie pojadą na mistrzostwa Europy.