08.12.2019

Trenerzy piłkarscy z naszego województwa na teoretycznym i praktycznym szkoleniu [zdjęcia]

Ponad 250 licencjonowanych trenerów z woj. podlaskiego uczestniczyło w ten weekend w dwudniowej konferencji zorganizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Szkolenia te odbywają się raz w roku. W tym roku po raz pierwszy zostały zaplanowane na dwa dni. Pierwszy dzień to zajęcia teoretyczne, drugi praktyczne – w hali sportowej w Szkole Podstawowej 24 przy ul. Antoniuk Fabryczny/.   

- Tak duże zainteresowanie świadczy, że szkolenia są ważne i interesujące dla naszego środowiska – mówi Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN. – Liczę, że podczas tego szkolenia nasi trenerzy będą mogli nabyć nowe doświadczenia i wiedzę, która  przyda się podczas codziennej pracy. Szczególnie, że do Białegostoku przyjechali topowi trenerzy z całej Polski. 

Z wykładami do Białegostoku przyjechali: 

- Bartłomiej Zalewski, trener kadry narodowej U19   

- Miłosz Stępiński, trener kadry narodowej pierwszej reprezentacji kobiet,   

- Błażej Korczyński, selekcjoner kadry seniorskiej futsalu 

- Marcin Broniszewski, asystent trenera Franciszka Smudy w reprezentacji Polski, ale też asystent trenera w zespołach ekstraklasowych, samodzielnie pracował w Wiśle Kraków.   

- Marcin Augustynowicz, trener II Ligi Włókniarz Białystok  

- Tomasz Koniczek, trener Futbalo Białystok, podlaski Futsal   

Bartłomiej Zalewski, selekcjoner kadry narodowej U19 mówił o nowym projekcie PZPN – Talent Pro, któremu szefuje z ramienia PZPN. To projekt skierowany do najbardziej utalentowanych chłopców z roczników 2003-2005. Założenie jest takie, ze dwa razy w roku – latem i zimą mają wyjeżdżać na zgrupowania (do tej pory odbyły się dwa zgrupowania w Esteponie i Opalenicy. 

- Podczas tych wyjazdów program jest bardzo napięty: mamy treningi pozycyjne, formacyjne, gry wewnętrzne. Wszystkie treningi nagrywamy i wraz ze sztabem szkoleniowym analizujemy. Następnie raporty w formie pisemnej i wideo przekazujemy trenerom danego zawodnika. Chodzi o to, by poprawić pewne elementy, wyeliminować nieprawidłowości jeśli takie są. Młodzi zawodnicy poddawani są badaniom medycznym, wydolnościowym, mają spotkania z dietetykiem. W programie jest również intensywna nauka angielskiego w szczególności słownictwa związanego z piłką nożna. Mają również warsztaty medialne: jak występować przed kamerą, co odpowiadać po wygranym a co po przegranym meczu. Do programu włączony został jeden zawodnik z Podlasia – 14-letni Oliwier Wojciechowski z Jagiellonii. Teraz program Talent Pro jest rozszerzany na piłkarstwo kobiece.

Lada moment ma ruszyć Talent Pro- Goalkeepers Pro szkolenie dla trenerów bramkarzy. Ma się ono odbywać 4 razy w roku, a w każdym ma brać udział od 20 do 30 trenerów z całej Polski. Projekt zakłada wypracowanie standardów szkolenia bramkarzy. Projekt finansowany jest przez PZPN.

Źródło: Podlaski ZPN 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*