24.09.2013

Tylko dziewczyny z PG 7 na podium

Z udziałem 14 zespołów dziewcząt (sklasyfikowano 13) i chłopców (sklasyfikowano 12) na stadionie lekkoatletycznym w Suwałkach odbył się finał Grupy Północnej w lidze lekkoatletycznej gimnazjów. Najlepsze wyniki drużynowo  osiągnęli chłopcy ze Sztabina (1215 pkt) oraz dziewczęta z Suchowoli (1228 pkt)). Najlepsze wyniki z suwalczan uzyskało PG 7, którego dziewczęta zajęły trzecie, a chłopcy piąte miejsce.   

Na zdjęciu: Anna Gryc (PG 3 Suwałki) najszybsza w biegu na 600 m.

Najlepszą zawodniczką została Aleksandra Kawałko z Suchowoli (151 pkt), która pchnęła kulą na odległość 10,6 m. Tuż za nią uplasowała się Weronika Morusiewicz z Gimnazjum nr 3 w Suwałkach uzyskując 143 punkty za bieg na 300m. Wśród chłopców najlepszym okazał się Maciej Bernatowicz ze Sztabina, który 100 m pokonał w czasie 12,26 i uzyskał 122 pkt.
Najlepsi zawodnicy otrzymali koszulki, a trzy pierwsze zespoły puchary. Pamiątkowe dyplomy PW SZS otrzymało 6 najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców.

WYNIKI DRUŻYNOWE DZIEWCZĄT
1. PG Suchowola - 1228
2. PG Dąbrowa Białostocka – 1200
3. PG 7 Suwałki - 928
4. PG Sztabin - 912
5. PG 4 Augustów - 892
6. PG Raczki - 878
7. PG Krasnopol - 876
8. PG 3 - 818
9. PG Korycin - 809
10. PG Sidra - 762
11. PG 5 Suwałki - 562
12. PG 1 Suwałki - 549
13. PG 2 Suwałki - 520

WYNIKI DRUŻYNOWE CHŁOPCÓW
1. PG Sztabin - 1215
2. PG Suchowola - 1115
3. PG Krasnopol - 959
4. PG Korycin - 945
5. PG 7 Suwałki - 929
6. PG Raczki - 874
7. PG Sidra - 839
8. PG Dąbrowa Białostocka - 828
9. PG 5 Suwałki - 777
10. PG 4 Suwałki - 756
11. PG 3 Suwałki - 684
12. PG 2 Suwałki - 630

Mistrzowie w poszczególnych konkurencjach i najlepsi z suwalczan:
100 m: 1. Karolina Zamojska (PG Suchowola) - 13,63 – 131 pkt.; 8. Paulina Wasilewska (PG 7 Suwałki) - 14,65 – 96 oraz 1.  Maciej Bernatowicz (PG Sztabin) - 12,26 – 122; 5. Karol
Zdancewicz (PG 7 Suwałki) - 12,75 - 100
300 m: 1. Weronika Morusiewicz (PG 3 Suwałki) - 45,42 – 143 pkt. oraz 1. Jerzy Bołtrukanis (PG Krasnopol) - 41,92 – 107; 3. Łukasz Borodziuk (PG 2 Suwałki) - 42,87 - 96
600 m: 1. Anna Gryc (PG 3 Suwałki) - 1:46,44 – 122;
1000 m: 1. Filip Czerwiński (PG Sztabin) - 2:52,81 – 117; 4. Piotr Wasilewski (PG 5 Suwałki) - 3:07,39 - 86
100 m pł.: 1. Paulina Zubrzycka  (PG 7 Suwałki) - 18,18 – 106
110 m pł.: 1. Damian Raczyło (PG 7 Suwałki) - 17,91 - 119
4x100 m: dziewczęta – 1. PG Dąbrowa Białostocka - 55,75 – 90; 2. PG 7 Suwałki - 56,85 - 83; chłopcy - 1. PG Sztabin - 48,96 – 137; 3. PG 7 Suwałki - 50,68 - 113
Skok wzwyż: 1. Natalia Boguszewska (PG 7 Suwałki) – 140 cm – 100 oraz 1. Radosław Żukowski (PG Suchowola) – 170 – 110; 2. Szymon Matelski  (PG 5 Suwałki) – 165 - 100
Skok w dal: 1. Maria Łada (PG Raczki) - 4,46 – 97; 3. Ewelina Czarniecka (PG 3 Suwałki) - 4,43 – 96 oraz 1. Dawid Paszkowski (PG Krasnopol) - 5,19 – 78; 3. Hubert Butkiewicz (PG 7 Suwałki) - 5,03 - 73
Kula 3 kg: 1. Aleksandra Kawałko (PG Suchowola) - 10,60 – 151; 4. Oliwia Pietras (PG 1 Suwałki) - 8,51 – 85
Kula 5 kg: 1. Krzysztof Wojtkielewicz (PG Sztabin) - 11,67 – 114; 4. Paweł Dubenicki (PG 4 Suwałki) - 10,11 - 89
Dysk 0,75 kg: 1. Urszula Białomyzy (PG Dąbrowa B-cka) - 29,80 – 134; 9. Alicja Ołdyńska (PG 3 Suwałki) - 21,99 – 79
Dysk 1 kg: 1. Dawid Jarmołowicz  (PG Suchowola) - 34,04 – 117; 11. Patryk Domel (PG 5 Suwałki) - 20,71 - 36
Oszczep 500 g: 1. Kamila Łomoć (PG Dąbrowa B-cka) - 36,14 – 139; 8. Julia Świerzbinowicz  (PG 2 Suwałki) - 15,90 - 22
Oszczep 600 g: 1. Marcin Zawada (PG 2 Suwałki) - 38,63 - 108

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*