28.10.2013

Unihokej. Zryw Orłów w rewanżu

Porażką 8:10 w sobotę i zwycięstwem 8:5 w niedzielę zakończył się dwumecz I ligi unihokeja gr. A Orły Suwałki – Zryw Dziekanów.
Suwalczanie są liderami w swojej grupie, a kolejne mecze, już rewanżowe, zagrają 7 i 8 grudnia na wyjeździe z Floorball Club Pupile Pustków, z którym u siebie wygrali 15:9 i 16:3.

Wynik pierwszego meczu w 10 minucie otworzył Krystian Bartosiński, ale goście prowadzenie cieszyli się 64 sekundy, po których do wyrównania doprowadził Adam Marcinkiewicz.  W końcówce tercji goście wykorzystali osłabienie Orłów (kara dla Jacka Zdancewicza za uderzenie kijem) i po strzale Arkadiusza Zanoberga wyszli na prowadzenie 2:1.
Początek drugiej tercji to kolejny gol dla gości i ich prowadzenie 3:1. Suwalczanie nie załamali się i  po dwóch golach Andrzeja Kaszkiela w 34 min. doprowadzili do remisu 3:3. Remisowy wynik widniał na tablicy niespełna trzy minuty. Gole Bartosińskiego i Zanoberga dały gościom dwubramkową przewagę. Prawdzie po kilkunastu sekundach do bramki Zrywu trafił Marek Dziatkowski, ale na przerwę po dwóch tercjach goście schodzili prowadząc 5:4.
Tuż po wznowieniu gry w III tercji, w ciągu 18 sekund Zryw dwukrotnie pokonał bramkarza Orłów i prowadził już 7:4. W 46 min. rzutu karnego nie wykorzystał Andrzej Kaszkiel. Do końca tercji goście kontrolowali i na gola gospodarzy odpowiadali trafieniem do ich siatki.

UKS Orły Suwałki - Zryw Dziekanów Leśny 8:10 (1:2, 3:3, 4:5)
Gole dla Orłów: Marcinkiewicz 3, Kaszkiel 2, D. Osiński 2, Dziatkowski,
Kary: Orły - 4; Zryw – 8,
Najlepsi zawodnicy: Andrzej Kaszkiel (Orły), Maciej Zanoberg (Zryw)

Mecz rewanżowy rozpoczął się od zmarnowania już w pierwszej minucie rzutu karnego przez zawodnika gości Macieja Zanoberga. Siedem minut później zawodnik ten w ciągu 25 sekund dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i Zryw prowadził 2:0. W tej tercji padły jeszcze trzy gole dla Orłów. Dwa strzelił Adam Marcinkiewicz, a jednego Andrzej Kaszkiel.
Tuż po wznowieniu gry w II tercji na 4:2 dla Orłów podwyższył Daniel Osiński. Decydująca dla losów meczu okazała się druga połowa drugiej tercji. Między 30 i 40 minutą najpierw goście, w odstępie zaledwie 17 sekund doprowadzili do remisu 4:4, a następnie w 3 minuty trzy gole zdobyli suwalczanie i to oni na przerwę przed ostatnią tercją schodzili prowadząc 7:4.
W trzeciej tercji oba zespoły strzeliły po jednym golu i mecz zakończył się wygraną Orłów 8:5.

UKS Orły Suwałki - Zryw Dziekanów Leśny 8:5 (3:2, 4:2, 1:1)
Gole dla Orłów:  Marcinkiewicz 3, Osiński 2, Dziatkowski, Dubin, Kaszkiel,
Kary: Orły - 6; Zryw - 2
Najlepsi zawodnicy: Michał Szymański (Orły), Cezary Gościcki (Zryw)

Składy drużyn:

Orły: Downar Sebastian (B), Wasilewski Marcin, Barmuta Bartosz, Marcinkiewicz Adam, Tyczkowski Kacper, Zdancewicz Jacek, Dubin Wojciech, Dziatkowski Marek, Osiński Daniel (K), Kaszkiel Andrzej, Borkowski Michał, Kwaśniak Sebastian, Szymański Michał (B), Filipow Arkadiusz (B)

Zryw: Gościk Cezary (B), Arkuszyński Łukasz, Cyburt Paweł, Sikora Maciej, Postek Wojciech, Bartosiński Krystian, Hubicki Marcin, Zanoberg Arkadiusz, Zanoberg Maciej, Grabowski Krzystof, Zawisza Rafał