19.04.2019

Wigry Suwałki. Juniorzy starsi wysoko wygrali w Zambrowie [zdjęcia]

Kolejne zwycięstwo odniósł zespół juniorów starszych Wigier Suwałki. Drużyna występująca na co dzień w 1. Lidze Wojewódzkiej Juniorów pokonała na wyjeździe Olimpię Zambrów 4:0.

Pierwsza połowa minęła bez znacznej przewagi z obu stron, lecz to nasi zawodnicy schodzili na przerwę z korzystnym wynikiem. W 18. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem zimną krew zachował Łukasz Racis.

W drugiej części z każda minutą coraz bardziej zauważalne było słabsze przygotowanie motoryczne gospodarzy, którzy opadali z sił. Z tego powodu między formacjami Olimpii powstawały ogromne wolne strefy, z których skrzętnie skorzystali zawodnicy Wigier. W ciągu nieco ponad dziesięciu minut zdobyli oni trzy bramki i nie pozostawili nikomu złudzeń, która ekipa tego dnia była lepsza.

Na listę strzelców wpisali się Sebastian Zackiewicz, Wojciech Łada, a dublet skompletował Łukasz Racis. Drużyna Trenera Mariusza Cieślukowskiego plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli z kompletem punktów, 10 bramkami strzelonymi i tylko 1 straconą.

Następne spotkanie zostanie rozegrane dopiero 2 maja na wyjeździe z MOSIRem Grajewo.

Maciej Kulbacki

Olimpia Zambrów - Wigry Suwałki 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 - Łukasz Racis 18, 0:2 -  Sebastian Zackiewicz 69, 0:3 - 71' Wojciech Łada 71, 0:4 -  Łukasz Racis 81

Wigry: Krzysztof Sztukowski, Jakub Staszkiewicz, Artur Sawicki, Dawid Dubiński (46 Norbert Śliwiński), Krystian Dubiński, Wojciech Milewski, Łukasz Racis, Wojciech Łada, Adrian Niewulis, Sebastian Zackiewicz, Patryk Ołów(46 Adam Czaplicki)