19.06.2019

Wigry Suwałki. Młodzieżowcy przeszli testy, kilku sprawdzi się jeszcze w sobotę

Środową gierką wewnętrzną zakończyły się trzydniowe testy, w których uczestniczyło ośmiu juniorów Wigier i sześciu młodzieżowców zaproszonych przez suwalskiego pierwszoligowca.

- Zarówno z graczy z zewnatrz, jak i z wychowanków wybierzemy po dwóch-trzech piłkarzy, którzy mogą mieć nadzieje na włączenie do kadry pierwszego zespołu - mówi nowy trener Wigier Adam Fedoruk. - Treningi i gierka były nagrywane, jeszcze raz na spokojnie muszę obejrzeć zapis wideo i wtedy podejmę  personalne decyzje - szkoleniowiec nie chce zdradzać nazwisk. 

Wybrani młodzieżowcy w sobotę wezmą udział w jeszcze jednej gierce, tym razem juz z pierwszoligowcami, którzy w pierwszych dniach przygotowań przechodzili badania motoryczne.- I dopiero wtedy, na tle doświadczonych zawodników zobaczymy, jaki poziom prezentują młodzi - dowodzi Adam Fedoruk. - Bardziej emocjonujacy dla kibiców powinien być następny tydzień, kiedy będziemy podpisywać umowy z upatrzonymi już piłkarzami, kiedy do Suwałk będą przyjeżdżać gracze mogący wzmocnić zespół

Szkoleniowiec chciałby mieć niemal skompletowaną drużynę już na następną sobotę, 29 czerwca. Tego dnia Wigry pojadą do podwarszawskiej Kępy na sparing z przebywająca tam na obozie Jagiellonią Białystok. W 29-osobowej kadrze Jagi na to zgrupowanie znaleźli się bramkarz Damian Węglarz i napastnik Bartosz Bida, którzy wrócili z wypożyczeń do suwalskiego pierwszoligowca.

WD


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*