10.11.2013

Wigry znów na fotelu lidera!

Podopieczni Donatasa Venceviciusa, po bramkach Davida Makaradze i Sebastiana Radzio, pokonali 2:1 Concordię Elbląg. Biało-niebiescy, po sześciu kolejkach przerwy, wrócili na fotel lidera II ligi grupy wschodniej!

- Nie ma co ukrywać zagraliśmy słaby mecz, ale najważniejsze w tym spotkaniu były dla nas trzy punkty - mówi Donatas Vencevicius. - Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie, bo ciężko gra się nam z drużynami z końca tabeli - dodaje szkoleniowiec biało-niebieskich.

Suwalczanie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w drugiej minucie meczu po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym groźny strzał z pięciu metrów oddał Kamil Lauryn. Biało-niebiescy zastosowali wysoki pressing, który bardzo szybko przyniósł efekt. W dziewiątej minucie świetną piłkę ze środka pola w stronę Davida Makaradze, zagrał  Marcin Tarnowski, a młody Gruzin wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości, dając Wigrom prowadzenie. Wydawało się, że podopieczni Donatasa Venceviciusa, całkowicie zdominują przeciwnika, szczególnie że parę minut później świetną sytuację miał Tomasz Tuttas, który najpierw przelobował Przemysława Matłokę, a później jeden z piłkarzy Concordii wybił piłkę z linii bramkowej. Suwalczanie jednak jednak z minuty na minutę spuszczali z tonu, a spotkanie stało się bardzo wyrównane.

- Jest to dla mnie małe pocieszenie, ale pomimo że graliśmy z liderem, to dużo nie odstawaliśmy - mówi Wojciech Grzyb, trener Concordii.

Przebieg spotkania nieco uspokoiła druga bramka strzelona przez biało-niebieskich. W 65 minucie dwóch zawodników ograł Artur Bogusz, następnie dograł piłkę dla Sebastiana Radzio, który wbił piłkę do pustej bramki. Piłkarzom Concordii, udało się wprawdzie w 89 minucie zdobyć jeszcze honorowego gola, ale biało-niebiescy utrzymali korzystny wynik do końca i wskoczyli na fotel lidera II ligi grupy wschodniej.

- Nie był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, ale wygraliśmy i to nas bardzo cieszy - mówi David Makaradze. - Mamy lidera i mam nadzieję, że uda nam się utrzymać pierwsze miejsce do końca rundy - dodaje strzelec pierwszej bramki dla Wigier.

Wigry Suwałki – Concordia Elbląg 2:1 (1:0)

Bramki:  9’ Makaradze, 65' Radzio - 89' Korzeniewski

Wigry: Karol Salik - Artur Bogusz, Adrian Karankiewicz, Kamil Wenger, Mateusz Romachów (62' Piotr Karłowicz), Tomasz Tuttas, Dawid Makaradze (69' Yury Mamaev), Kamil Lauryn, Marcin Tarnowski, Sebastian Radzio (80' Adam Pomian), Karol Drągowski

Concordia: Przemysław Matłoka - Adrian Korzeniewski, Michał Lepczak, Krzysztof Niburski (59' Mariusz Pelc), Łukasz Uszalewski , Michał Kiełtyka (73' Adrian Stępień), Radosław Bukacki, Mateusz Szmydt (45' Jakub Zejglic), Radosław Stępień, Tomasz Nowotka, Damian Szuprytowski

Żółte kartki: Bogusz, Karankiewicz - Lepczak, Bukacki, R. Stępień