19.02.2019

Bulwary nad Czarną Hańczą. Kto i za ile wybuduje [wizualizacje]

Wiemy już, która firma wybuduje tereny rekreacyjne nad Czarną Hańczą. W ratuszu zadecydowano o wyborze najkorzystniejszej cenowo oferty na rewitalizację suwalskich bulwarów. Lada dzień ma się odbyć oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą.

Najtańszą w przetargu ofertę przedstawił Zakład Ogólnobudowlany i Drogowy Stankiewicz z siedzibą w Suwałkach. Wykonawca zobowiązał się zrealizować inwestycję za blisko 4,8 mln zł. Zainteresowanych wykonaniem inwestycji było jeszcze sześć innych firm. Najdroższą ofertę złożyło przedsiębiorstwo MELIOREX z Raczek, które wyceniło roboty na ponad milion złotych więcej.

Budowlańcy będą mieli czas na wykonanie nowej miejskiej strefy do wypoczynku do maja przyszłego roku. Powstaną tam zagospodarowane tereny zielone do piknikowania, wiaty do grillowania oraz ścieżki dla rolkarzy i rowerzystów.

Cały nadrzeczny teren zostanie oświetlony. Będzie też nowy plac zabaw w kształcie żaglowca. Pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz tablice informacyjne.

Mowa o terenach nad Czarną Hańczą ciągnących się od mostu na ul. 24 Sierpnia do budynku dawnej łaźni. Odrestaurowany budynek dawnej łaźni miejskiej ma stanowić zaplecze dla bulwarów. Przewidziano w nim sale wystawiennicze, toalety oraz lokal gastronomiczny. Obiekt od przeszło roku przechodzi gruntowny remont, zakończenie przebudowy łaźni zaplanowano na lato obecnego roku.

(pkr)

 

[11.01.2019] Bulwary nad Czarną Hańczą. Chyba znaalazł się wykonawca strefy wypoczynku i rekreacji 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*