21.02.2019

Nowy prezes PEC Suwałki będzie znany w piątek. Michał Buczyński lub Artur Sofiński

W ten piątek prezydent Suwałk wybierze jednego spośród dwóch zarekomendowanych mu przez radę nadzorczą kandydatów na prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W marcu na emeryturę przejdzie Tadeusz Szaciło, który to stanowisko zajmuje od 11 lat.

Do konkursu zgłosiło się 10 osób. Rada nadzorcza komunalnej spółki, po zweryfikowaniu dokumentów  stwierdziła, że wymagania spełniło pięciu chętnych: Michał Przywara, Artur Sofiński, Czesław Osewski, Roman Huk i Michał Buczyński.

Na początku tego tygodnia z tymi pięcioma kandydatami rada przeprowadziła dwudniowe rozmowy i wytypowała dwóch, jej zdaniem najlepszych.

Mieszkający w podsuwalskim Płocicznie Artur Sofiński, który od kilku meisiecy zarządza MPEC-em w Augustowie oraz Michał Buczyński z Suwałk, menedżer budownictwa, absolwent inżynierii środowiska Politechniki Krakowskiej, pracownik Instalu Białystok otrzymali największą, bardzo zbliżoną liczbę punktów.

Prezydent Suwałk, jako właściciel spółki, w piątek wyda rozstrzygającą opinię, wskaże radzie, kogo ma ona powołać na prezesa PEC-u .

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*