21.07.2015

Podlaska Oktawa Kultur także w Suwałkach

data wydarzenia: 26.07.2015

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę, 26 lipca o 19.00 na koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur – VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru, w którym wystąpią m.in. Aleksander Teliga, Maciej Komandera, Karolina Szendera oraz Orkiestra Teatru Narodowego we Lwowie (Bella Voce Halina Teliga).

Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek (z miejscami numerowanymi) dostępnych od odbioru w kasie SOK od poniedziałku, 20 lipca. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki!

W Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpią m.in. Aleksander Teliga, Maciej Komandera, Karolina Szendera oraz Orkiestra Teatru Narodowego we Lwowie (Bella Voce Halina Teliga).

MACIEJ KOMANDERA

Tenor lirico spinto. W 1991 roku rozpoczął studia na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studia ukończył z wynikiem celującym w klasie śpiewu solowego profesora Feliksa Widery.

Za główną rolę w operze „Don Carlos” G. Verdiego na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu został nominowany do Nagrody Artystycznej „Złota Maska”.

Współpracuje z wieloma teatrami operowymi w Polsce i za granicą: Opera Bałtycka w Gdańsku: „Ernani”, „Tosca”, „Madama Butterfly”, Opera „Nova” w Bydgoszczy: „Tosca”, Opera Łódź „Macbeth”, Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie: Koncert Walentynkowy w Studiu Koncertowym Polskiego Radia oraz cykl koncertów w Teatrze Muzycznej Komedii w Sankt Petersburgu, Opera Warneńska w Bułgarii: „Traviata”, „Trubadur”, Opera w Starej Zagorze w Bułgarii, Opera w Konstancie w Rumunii: „Trubadur”, Opera w Bańskiej Bystrzycy: „Trubadur”, „Lombardczycy” (premiera słowacka) oraz agencjami artystycznymi: Bulcanto, Compania d’Opera Italiana di Milano, Supierz Artist Management, K-Promotion Kmoch.

W repertuarze oratoryjno-kantatowym współpracuje z większością estrad filharmonicznych w Polsce. Posiada również bardzo bogaty repertuar operetkowo-musicalowy.

Od wielu lat jest pod stałą opieką wokalną Maestro Wiesława Ochmana. (źr. www.komandera.com)

 

ALEKSANDER TELIGA

Ukończył Wydział wokalno-aktorski w konserwatorium we Lwowie w klasie śpiewu A. Wrabela.

Był solistą w w Kammeroper we Wiedniu, w Teatrze Wielkim, Operze Narodowej w Warszawie oraz w Operze Narodowej w Pradze. Wcielił się w rolę m.in. Zaccaria w „Nabucco” Verdiego oraz Komtura w „Don Giovanni” Mozarta w Deutsches Theater w Monachium, Borisa w “Boris Godunov” Musorgskiego w filharmonii w Madrycie, Inkwizytora w “Don Carlos” Verdiego w Royal Theatre w Dublinie, Surina w „Damie Pikowej” Czajkowskiego w Teatro La Scala w Mediolanie, Generała w „Graczu” Prokofiewa w Operze Narodowej w Berlinie.

Otrzymał m.in. dwie nagrody „Złota Maska” za rolę Silvy w „Ernani” G. Verdiego (1991) i Mefisto w „Fauście” C. Gounod’a (1993). W 2009 roku otrzymał nagrodę „Arion” Związku Artystów Scen Polskich.

Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata – nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji. Podczas Oktawy wystąpi 25 zespołów, w tym z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, z Bałkanów, Armenii, Izraela, a nawet dalekich Indii!

Choć festiwal naturalnie się rozszerza i nie zamyka się na propozycje zespołów z odległych zakątków świata, nadal jednak jego niewątpliwym atutem jest obrazowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę zróżnicowania kulturowego województwa podlaskiego. Co roku prezentujemy widzom, turystom i uczestnikom festiwalu to, co mamy najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Sukces wydarzenia jest również rezultatem stale poszerzającej się współpracy regionalnej i międzynarodowej zaangażowanych w jego organizację samorządów, instytucji, organizacji pozarządowych, sponsorów i artystów. Współpraca ta natomiast przyczynia się do zwiększania atrakcyjności regionu zarówno wśród jego mieszkańców, jak i licznych turystów. (www.oktawa.woak.bialystok.pl)

Program Podlaskiej Oktawy Kultur 2015 – KLIKNIJ!

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*