15.07.2019

Powiat sejneński. Przekroczył prędkość, nie miał prawa jazdy i pasów

Funkcjonariusze sejneńskiej drogówki w trakcie kontroli miejsca zagrożonego, wskazanego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kierowcę volkswagena, który przekroczył prędkość o 30 km/h. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

W niedzielę funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach kontrolowali prędkość pojazdów w miejscowości Świackie w gminie Sejny. Jest to jedno z tych miejsc, które lokalni mieszkańcy wskazali jako niebezpieczne na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Po 7.00 mundurowi zatrzymali do kontroli 33 – letniego kierowcę Volkswagena, jadącego w terenie niezabudowanym z prędkością 120 km/h. Okazało się, że mieszkaniec powiatu augustowskiego nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo w czasie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatami.

Przekraczanie prędkości jest kategorią najczęściej zgłaszaną przez mieszkańców powiatu sejneńskiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów drogowych. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń na drodze.

 
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*