13.07.2019

Wybory do Sejmu - Jarosław Kaczyński ogłosił liderów list PiS. U nas Dariusz Piontkowski

Minister edukacji Dariusz Piontkowski, szef podlaskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, będzie otwierał listę kandydatów tej partii w jesiennych wyborach do Sejmu RP w okręgu nr 24, obejmującym nasze województwo.

W poprzednich głosowaniach liderem podlaskiej listy był ówczesny przewodniczący PiS w regionie, także białostoczanin Krzysztof Jurgiel, który w maju został wybrany do Parlamentu Europejskiego. Z „dwójką” kandydował Jarosław Zieliński, suwalski poseł, wiceminister spraw wewnętrznych i tak zapewne będzie w zbliżających się wyborach.

Cztery lata temu Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 45 proc. głosów i zdobyło 8 spośród 14 mandatów przysługującym naszemu okręgowi wyborczemu. Platforma Obywatelska wprowadziła do Sejmu troje  kandydatów. Kukiz 15, PSL i Nowoczesna uzyskały po 1 mandacie, ale w trakcie kadencji ich posłowie zmienili barwy. Krzysztof Truskolaski z Nowoczesnej przeszedł do klubu PO, a Grzegorz Andruszkiewicz z Kukiz 15 i Kazimierz Baszko z PSL – do PiS Zjednoczonej Prawicy.

WD

[26.10.2015] Podlaskie dla PiS. Wzięli niemal połowę głosów i osiem mandatów


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*